sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Sayılı günler kaldı

Türkiye'de ilk kez yapılan havaalanının açılışı için sayılı günler kaldı açılış bir çok liderleri bir araya getirecek.

Sayılı günler kaldı
- A +

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı’nın açılışını birlikte yapacak.

Türkiye'nin, "denizin üzerine inşa edilen ilk havaalanı" olacak Ordu-Giresun Havaalanı, seçim meydanlarında yoğun miting programını sürdüren Başbakan Davutoğlu ile açılışlar nedeniyle Türkiye'yi dolaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı buluşturacak.

Erdoğan ile Davutoğlu, 22 Mayıs'ta, denize 29 milyon ton taş dökülerek inşa edilen havalimanının açılışını birlikte yapacak. Temeli 2011'de atılan ve deniz üzerine inşa edilen Avrupa ve Türkiye'nin ilk havaalanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı için denize 29 milyon ton taş döküldü. Havaalanının 3 kilometrelik pisti, günde 138 kamyonun taşıdığı taşlarla doldurulan alanda yapıldı.

BENZERİ JAPONYA'DA 

Türkiye'de deniz dolgusu ile yapılacak en prestijli yatırım olarak dikkat çeken havaalanının benzeri, Japonya'nın Osaka kentinde bulunuyor. Türkiye'nin 52. havaalanı olan Ordu- Giresun Havaalanı 3 bin 600 pist uzunluğunda, yıllık 900 bin yolcu kapasitesine sahip olacak. Ordu'ya 19, Giresun'a 25 kilometre uzaklıkta olan havaalanının ismi, "Ordu-Giresun Havaalanı" olarak belirlenmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler