Şanghay Uluslararası Otomobil Fuarı açıldı

Dünyanın en prestijli otomobil fuarlarından biri kabul edilen Şanghay Uluslararası Otomobil Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Şanghay Uluslararası Otomobil Fuarı açıldı
- A +

 

Çin'in Şanghay kentinde bulunan Hongçiao Ulusal Fuar Merkezi'nde başlayan fuara, 18 ülkeden 2 bin civarında firma katılıyor.

Fuarda bin 343 araç görücüye çıkarken, 103 yeni nesil enerji otomobili ve 47 konsept araç da, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Şanghay'da 16'ıncısı düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı'nda bu yıl mankenlerin yer almaması sebebiyle ilginin geçen yıllara oranla daha düşük olduğu gözlenirken, lüks araçlar ve yeni nesil enerji otomobillerin sergilendiği araç stantlarında gelenlerin yoğun ilgisinin olduğu gözleniyor.

Özellikle Lamborghini, Ferrari, Maseratti, Porsche, Bentley ve Aston Martin gibi lüks araçların sergilendiği stantların önünde araçları yakından görüp incelemek isteyen ziyaretçiler, uzun kuyruklar oluşturuyor.

Cenevre, New York otomobil fuarları ile birlikte dünyanın en çok ilgi çeken araba fuarlarından biri olan Şanghay Uluslararası Otomobil Fuarı, 29 Nisan'a kadar kapılarını ziyaretçilere açık tutacak.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ