Patronlardan 1 Mayıs kutlaması

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, “Emekçinin daha güzel yarınların özlemini çekmediği bir dünya temennisi ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım” dedi.

Patronlardan 1 Mayıs kutlaması
- A +

 

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Başkanı Günal Baylan, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. “Emeğe ve çalışan haklarına saygı duyulan bir demokrasi kültürü, çalışma hayatının standartlarını yükseltmek ve toplumsal refahı arttırmak adına vazgeçilmezdir. Kayıt dışı istihdam sorununun, kuralsız çalışmanın ve iş kazalarının son bulduğu, iş sağlığı ve güvenliği bilincinin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaştığı, kadın istihdamının arttığı, çocuk işçi çalıştırılmasının önüne geçildiği, haksızlığın ve eşitsizliğin olmadığı, insan onuruna yakışır bir iş hayatının ve yaşamın kök saldığı, barışın, özgürlüğün ve demokrasinin hüküm sürdüğü aydınlık bir Türkiye hepimizin ortak dileğidir” diyen Baylan, şöyle devam etti:

“Söz konusu bu değerlerin eksiksiz bir şekilde hayat bulması adına yaşanan sorunlar, ancak karşılıklı diyalog ve iş birliği içinde çözülebilir. Sosyal diyaloğu inşa edecek olanlar ise devlet, işçi ve işveren kesimidir. Toplumsal barışa fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde ve yaklaşan genel seçimler öncesindeki 1 Mayıs kutlamalarının; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde demokratik bir atmosferde gerçekleşmesini bekliyoruz.”

Emeğin evrensel değerleri için mücadelenin, geçmişte olduğu gibi gelecekte de daha iyiye ulaşmanın yolu olacağını söyleyen Baylan, çalışma barışını bozacak her türlü unsurun, yine toplumsal birliktelikle ortadan kaldırılacağını ifade etti. Baylan, “Emekçinin daha güzel yarınların özlemini çekmediği bir dünya temennisi ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler