Köpek kavgası can aldı

Tunceli'nin Hozat İlçesinde 'Baycan' ve 'Bozkurt' aileleri arasında köpek nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Köpek kavgası can aldı
- A +

 

Hozat İlçesine bağlı Kızılmezra Köyünde Bozkurt ailesine ait çoban köpeğinin, dün akşam Ümit Beycan'a saldırmasından sonra iki aile arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Beycan ailesinin fertleri, Bozkurt ailesinden Murat Bozkurt'u sopa ile döverek, Hacı Bozkurt'u da bıçaklayarak yaraladı. Kavganın giderek büyümesi üzerine Hünkar Bozkurt evinden getirdiği av tüfeği ile Ümit Beycan'a ateş etmeye başladı. Aldığı saçma yaraları ile kanlar içinde kalan Ümit Beycan olay yerinde hayatını kaybederken, 2 yaralı ambulansla Hozat sağlık ocağına kaldırarak tedavi altına aldı.

KÖYDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Köye gelen Jandarma ekipleri ise kavganın daha da büyümemesi için sıkı güvenlik önlemleri aldı. Ümit Beycan'ı av tüfeği ile vurarak öldüren Hünkar Bozkur'tu gözaltına aldı. Hünkar Bozkurt, bu sabah saatlerinde savcılık sorgusundan sonra sevkedildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak Elazığ Cezaevine gönderildi. Olayda hayatını kaybeden Ümüt Beycan'ın cesedi de kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler