sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


"Hür düşüneceğiz ama hedeflerimiz olacak"

Uludağ Stratejik Araştırmalar Platformu’nun düzenlediği toplantıda konuşan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Üçüncü nesil üniversiteyi hayata geçirerek dünyadaki tanınırlığımızı ve itibarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Hür düşüneceğiz, ama hedeflerimiz olacak” dedi.

"Hür düşüneceğiz ama hedeflerimiz olacak"
- A +

 

Uludağ Stratejik Araştırmalar Platforumu’nun (USAP) mayıs ayı toplantısında “40. yılında Uludağ Üniversitesi’nin yeni vizyonu ve bakış açısı” ele alındı. Uludağ Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın konuşmacı olduğu toplantıda USAP üyeleri ve özel davetliler hazır bulundu. MÜSİAD Bursa Şubesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan USAP Dönem Başkanı Azmi Ayyıldız, “Uludağ Üniversitesi’nin bugünkü seviyesi Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel yerinin çok gerisindedir. Bursa’yla bütünleşmiş bir üniversite hem ülkemiz için seçkin ve tercih edilir olacak, hem de bilim dünyasında saygıyla anılacaktır. Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın bunu başaracak vizyon ve birikime sahip olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Uludağ Üniversitesi’nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Fethi Tezok’tan görevi devraldığı Prof. Dr. Kamil Dilek’e kadar görev yapmış tüm rektör, dekan ve öğretim üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan U.Ü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Güzel bir üniversite devraldık. Aldığımız bayrağı daha ileriye götürmek istiyoruz. Uludağ Üniversitesi’ni hak ettiği saygın konumuna getirmek için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Bunun için ilk olarak üniversitemize hizmet etmiş bütün eski rektör ve dekanlarımızla bir araya gelmeyi arzuluyoruz. Onlara “Tekrar görevde olsaydınız ne yapmak isterdiniz ya da yapmazdınız?” diye soracağız. Bununla beraber Bursa’nın dinamiklerine üniversiteyi nasıl gördüklerini ve görmek istediklerini de soracağız” dedi.

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİNE GEÇİŞ

Uludağ Üniversitesini kampüs üniversitesinden şehir üniversitesi haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Ulcay, şöyle konuştu.
“Üniversiteyi fiziki olarak elden geçireceğiz. Kampüs üniversitesinden şehir üniversitesine geçiş yapmak istiyoruz. Bunun için yaşayan bir üniversite haline gelmeliyiz. İlk olarak 7/24 açık okuma salonları, öğrencilere uygun sosyal yaşama alanları yapacağız. Sadece Bursa’nın değil tüm Güney Marmara ve Kuzey Ege’nin ihtiyacını karşılayan Uludağ Üniversitesi’ni ve Tıp Fakültesi Hastanesini daha donanımlı hale getireceğiz. Uludağ Üniversitesi bünyesinde açık öğretim fakültesini hayata geçirip 10 binden fazla öğrenciye eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalara başladık. “

3. NESİL ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Bütün dünyada yaygınlaşan 3. nesil üniversite projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Yusuf Ulcay, maksatlarının Uludağ Üniversitesi’ni Türkiye ve dünyada daha tanınır ve itibarlı duruma konuma getirmeyi hedeflerini söyledi. Prof. Dr. Ulcay, “3. nesil üniversite projemizde bünyemizde yer alan 80 bölüm ile diğer dünya ülkelerindeki üniversitelerin ilgili bölümleriyle işbirlikleri yapacağız. 4 yıl içinde yabancı öğrenci sayısını 5000’e çıkarmayı amaçlıyoruz. Yabancı öğrencilere Türkçe eğitim vermeyi de planlıyoruz. Yeni interdisipliner arası eğitim programları açmayı planlıyoruz” dedi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Hür düşüneceğiz, ama hedeflerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler