"Hepsine dünyayı dar ederim"

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, geçtiğimiz günlerde sanal ve görsel medyada yaşanan çirkin olayları kınadığını vurgulayarak, “Beni ve ailemi hedef gösterenleri, onlara dokunacak elleri, ölüm tehdidi yapanları, Mudanya’yı ve dünyayı dar ederim. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

"Hepsine dünyayı dar ederim"
- A +

 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan meclis toplantısında sert açıklamalarda bulundu.

Başkan Hayri Türkyılmaz, geçtiğimiz günlerde Belediye İş Merkezi’nin kiraya verilmesiyle ilgili sanal ve görsel medyada yaşanan çirkin olayları kınadığını, kendisini ve ailesini hedef gösterenleri asla affetmeyeceğini vurgulayarak, “Beni ve ailemi hedef gösterenleri, onlara dokunacak elleri, ölüm tehdidi yapanları, Mudanya’yı ve dünyayı dar ederim. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Başkan Türkyılmaz, barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya’da, kimsenin bu barışı bozamayacağını vurgulayarak, “Mudanya’da barışı bozma adına, fitne ve fesat sokma adına, hatta beni ve ailemi hedef göstermeye kimsenin hakkı yoktur. Benim canım kıymetli değil, ancak eşime, aileme ve çocuklarıma dokunacak olanlara Mudanya da, Türkiye de, dünya da dar gelir. Onları asla affetmem. Bunu herkes böyle bilsin. Bu kişi ve kurumlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağımı herkes bilsin” diye konuştu.

BENİM NE HADDİME?

Başkan Türkyılmaz, kiralama ile ilgili yalan ve yanlış bilgiler verildiğini, söz konusu ihalenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 43. maddesi uyarınca pazarlık usulü ile yapıldığını hatırlatarak, “İhale öncesi Basın İlan Kurumu aracılığıyla, iki gazetede ihale ilanları çıktı. İhale kanunu gereği yapılan ihaleye, HDP İlçe Örgütü adına Halis Şanlı katılmış ve en yüksek teklif olan 250 TL’ye kiralamıştır. Bugüne kadar Mudanya’da barış ve kardeşlik adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştım. Görevimi yaparken hiç kimseyi ayırmadım, o partiye, bu partiye oy verdi diye hiç ayırım yapmadım. Yasalar, bu partinin kurulmasına izin vermiş, yasalar çerçevesinde kurulan bir partiye yer vermemek, ihaleye sokmamak veya  kapatmaya benim ne hakkım olabilir? Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Türkyılmaz, ülkenin bölünmez bütünlüğüne, devletin tekliğine ve misakı milli sınırlar içerisinde yaşayan yurttaşların kardeşliğini bozmak isteyenlere asla izin vermeyeceğini vurguladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler