USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Rıfat Yörük’ten Yeni Kitap

GAZETECİ YAZAR RIFAT YÖRÜK YENİ BİR KİTABA DAHA İMZA ATTI. 'BİR AKADEMİSYENİN HAYAT YOLCULUĞU' ADINI TAŞIYAN ESERDE, HALEN KAYSERİ’DE YAŞAYAN KAPADOKYA ÜNİVERSİTESİ İKTİSADÎ, İDARÎ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. RIFAT YILDIZ’IN HAYAT HİKÂYESİ YER ALIYOR.

Rıfat Yörük’ten Yeni Kitap
10-06-2023 11:48
Google News

Gazeteci Yazar Rıfat Yörük yeni bir kitaba daha imza attı. ’Bir Akademisyenin Hayat Yolculuğu’ adını taşıyan eserde, halen Kayseri’de yaşayan Kapadokya Üniversitesi İktisadî, İdarî ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Yıldız’ın hayat hikâyesi yer alıyor.


Editörlüğünü Mehtap Karakaya Yörük’ün yaptığı kitap 15 bölüm ve 296 sayfadan oluşuyor. Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’ın ’Hocamızın Altın Çağını Taçlandıran Kitap’ başlığıyla bir önsöz yazdığı kitapta Rıfat Yıldız’ın yakın çevresinden elli kişinin de görüşlerine yer verildi. Detay Yayıncılık tarafından yayımlanan kitabı hakkında bilgi veren Rıfat Yörük; “Çok değerli bir akademisyenin hayatını yazdığım bu biyografi, benim 9. kitabım oluyor. Hazır olan onuncu kitabımı da yakında yayınlamayı planlıyoruz. Rıfat Yıldız biyografisi, Kayseri’de başlayıp, yerleştiğim memleketim Silifke’de tamamladığım bir eser” dedi. Yörük, internet satışları başlayan kitabın tanıtımlarının önce Bayburt’ta, ardından Kayseri’de gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. Kitabın arka kapağında yer alan tanıtım metni ise şöyle;


“Mesleğini çok seven, ‘dünyaya bir daha gelebilsem inanın yine bu mesleği seçerim’ diyen işine âşık bir akademisyen... Bu biyografide; ‘söz uçar, yazı kalır!’ diyerek meslekî her toplantısını, her programını, her projesini raporlaştıran, hatıralarını yazılı hale getirip kitaplaştıran, günlük tutan, aile büyükleri için biyografiler yazdıran sıra dışı akademisyen Prof. Dr. Rıfat Yıldız’ın vatan ve memleket sevdası ile dolu hayat yolculuğunu bulacaksınız.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ