USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Milletvekili Öztürk: “Yüksek Hızlı Tren Düzce’ye kazandırılacak”

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ ERCAN ÖZTÜRK, YILLARDIR DÜZCE KAMUOYUNDA OLAN HIZLI TREN İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞINI VE YHT’NİN DÜZCE’DEN GEÇMESİ HALİNDE ŞEHRE ATMA DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ

Milletvekili Öztürk: “Yüksek Hızlı Tren Düzce’ye kazandırılacak”
08-06-2023 14:57
Google News

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, yıllardır Düzce’nin kamuoyunda olan hızlı tren için çalışma yapacağını ve YHT’nin Düzce’den geçmesi halinde şehre atma değer katacağını söyledi.


14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Genel Seçimlerinin ardından milletvekili olarak meclise giden Ercan Öztürk, yıllardır Düzce kamuoyunda yer alan ancak bir türlü aşama kaydedilemeyen YHT ile ilgili açıklama yaptı. Ulaştırma Komisyonuna girmek için tercih yaptığını belirten Öztürk, komisyona girmesi için YHT’nin Düzce’ye katma değer katacağına inandığı belirten Ercan Öztürk; “Komisyonlar için tercihlerimiz yazdık. İlk tercih olarak kendi alanım ile ilgili komisyon tercihini yaptım. Ancak bunun yanı sıra Tarım ve Turizm komisyonları içinde tercih yaptım. Birde Ulaştırma Komisyonunu yazdım. Bu komisyonu tercih nedenim ise YHT’nin Düzce’den geçmesi için çalışmalara katkı sunmak. Çünkü YHT Düzce için büyük bir kazanım olacak. YHT ile Düzceliler, en kısa sürede İstanbul’a, Ankara’ya gidebilecekler. Çocuklarını çevremizdeki illere üniversite okunması için gönderen aileler var. Bu ailelerimiz çocuğuna kalacak yer arama derdinden kurtularak sabah çocuklarını okula gönderip akşamları evlerine gelebilecekler. Ya da Düzce turizm destinasyonunun çok olduğu bir il. İnsanlar Düzce’yi gezmeye gelseler şehrimiz için çok yararlı olur. Diye düşünüyorum. Bu nedenle YHT’nin Düzce’den geçmesi için aktif çalışacağım” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ