USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

LGS merkezi sınavı sorunsuz şekilde tamamlandı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ (LGS) KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN MERKEZİ SINAV, SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI. LGS SORU VE CEVAPLARI, MEB.GOV.TR ADRESİNDE YAYIMLANDI.

LGS merkezi sınavı sorunsuz şekilde tamamlandı
04-06-2023 14:23
Google News

Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınav, sorunsuz bir şekilde tamamlandı. LGS soru ve cevapları, meb.gov.tr adresinde yayımlandı.


Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınava bu yıl 8’inci sınıftaki 1 milyon 246 bin 429 öğrenci başvurdu. İki oturum halinde yapılan sınav, 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda gerçekleştirildi. Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.


Cevap anahtarı, sınavdan kısa bir süre sonra www.meb.gov.tr adresinde yayımlandı. Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.


LGS merkezi sınav sonuçları 26 Haziran’da açıklanacak. Aynı gün yerleştirme sürecine ilişkin LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlanacak.


Öte yandan LGS soru ve cevapları, meb.gov.tr adresinde ilan edildi. Sözel ve sayısal kitapçığa meb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ