USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Jandarmadan otobüs sürücülerine “Trafik Güvenliği” eğitimi

AKSARAY’DA EĞİTİM FAALİYETLERİYLE YAŞANAN TRAFİK KAZALARININ EN AZA İNDİRGENMESİNİ AMAÇLAYAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI TRAFİK JANDARMASI EKİPLERİ, ŞEHİRLERARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPAN OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE “TRAFİK GÜVENLİĞİ” EĞİTİMİ VERDİ.

Jandarmadan otobüs sürücülerine “Trafik Güvenliği” eğitimi
10-06-2023 13:54
Google News

Aksaray’da eğitim faaliyetleriyle yaşanan trafik kazalarının en aza indirgenmesini amaçlayan İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekipleri, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs şoförlerine “Trafik Güvenliği” eğitimi verdi.


Yaşanan kazaların, can ve mal kaybının önüne geçilebilmesi için çeşitli çalışmalar yapan İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekipleri, yaptığı birçok faaliyetin yanı sıra şimdi de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs şoförlerine yöneldi. Otobüs şoförlerini Aksaray Şehirler Arası Otobüs Terminalinde bir araya getiren trafik jandarması, 2021-2023 Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde, “Trafik Güvenliği” eğitimi verdi. Eğitimlerde, yolcu taşımacılığı yapan sürücüler için trafik güvenliği, sürüş güvenliği, hız sınırı, trafik kuralları, güvenli trafik bilinci hakkına bilgiler veren trafik jandarması, trafikte dikkatsizlik konusuna değinerek en ufak bir dikkatsizliğin faciayla sonlanabileceğini aktardı.


İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Sivil araçların karıştığı kazaları ve bu kazalardan kaynaklı muhtemel can kaybı ve yaralanmaların azaltılması, önlenmesi maksadıyla eğitimler aralıksız devam edecektir” denildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ