USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

İnteraktif pediatri Doruk'ta canlandı

DORUK Nilüfer Hastanesi, bu yıl 12'nci kez gerçekleştirilen İnteraktif-Pediatrik Acil Sempozyumu'na (İ-PAS) ev sahipliği yaptı. Pediatri Acil Platformu tarafından düzenlenen sempozyumda, çocuk acil servisine yapılan başvuruların nedenleri ve radyoloji okumalarının doğru teşhis koymadaki rolü üzerine konuşuldu.

İnteraktif pediatri Doruk'ta canlandı
01-06-2023 12:40
01-06-2023 12:55
BURSA
Google News

Semih ŞAHİN/BURSA, (DHA)-DORUK Nilüfer Hastanesi, bu yıl 12'nci kez gerçekleştirilen İnteraktif-Pediatrik Acil Sempozyumu'na (İ-PAS) ev sahipliği yaptı. Pediatri Acil Platformu tarafından düzenlenen sempozyumda, çocuk acil servisine yapılan başvuruların nedenleri ve radyoloji okumalarının doğru teşhis koymadaki rolü üzerine konuşuldu.
Sempozyum boyunca, çocuk hekimlerinin acil uygulamalarda sıkça karşılaşabileceği konular, uzmanların anlatımları ve interaktif olgularla irdelenerek, eğitici bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Sempozyumun açılışında konuşan Özel Doruk Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Atilla Güray, uzun bir süredir bu organizasyona ev sahipliği yapmayı istediklerini belirtti. Çocuk sağlığının korunması ve doğru acil müdahalelerle başarının arttırılması için bu tür eğitici sempozyumlara ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Güray, "Sempozyumun Bursa'da düzenlenmesi için büyük çaba harcadık. Bugün burada olmanın ve bu sempozyuma ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bursa'daki pediatri hekimlerimiz ve genel olarak pediatriye gönül vermiş arkadaşlarımızın katılımıyla, toplamda 110 çocuk hastalıkları uzmanıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimi sunan Ege Acil Pediatri Grubuna, katkıları ve katılımları için teşekkür etmek istiyorum. Bursa'da bu tür eğitimlerin daha da artırılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Pediatri Acil Platformu'nun kurucusu ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Acil Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Eylem Ulaş Saz, "Çocuk acil başvurularında tedavide başarısızlığa neden olan senaryoları değerlendirdik" diye konuştu. Amaçlarının dinleyicileri eğitimin içine dahil eden interaktif sempozyumlar düzenlemek olduğunu belirten Saz, sosyal medya hesaplarına 2019 yılında Pediatri Acil Platformu ismiyle deneyimlerini paylaşmak için başladıklarını ve pandeminin etkisiyle büyük bir ilgi gördüklerini söyledi.
Öte yandan sempozyuma konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Hüdaver Alper, 'Pediatrik Acil Pratiğinde Radyoloji Okumaları', Prof.Dr. Murat Anıl da 'Çocuk Acil Pratiğinde Solunum Yetmezliği ve Güncel Yönetimi' konu başlıklarında sunum yaptı. Uzm. Dr. Ali Yurtseven ise 'Dehidratasyonlu çocukların sıvı tercihlerinde klinik karar verme ve destek tedavileri' hakkında bilgi verdi.
Sempozyum, toplu fotoğraf çekimi ve sorulara doğru cevap vererek en fazla puanı alan doktorlara, kitap ve steteskop hediyesi verilmesiyle tamamlandı. (DHA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ