USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Erdoğan kazanınca 83 yaşındaki nine koç kestirdi

MUŞ’UN TANDOĞAN KÖYÜNDE OTURAN 83 YAŞINDAKİ MENŞURE İĞREK, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KAZANMASIYLA VERDİĞİ SÖZÜ TUTARAK KOÇ KESTİRİP KÖY HALKINA DAĞITTI.

Erdoğan kazanınca 83 yaşındaki nine koç kestirdi
29-05-2023 17:20
Google News

Muş’un Tandoğan köyünde oturan 83 yaşındaki Menşure İğrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasıyla verdiği sözü tutarak koç kestirip köy halkına dağıttı.


Seçim çalışmaları çerçevesinde Tandoğan köyüne giden milletvekili adayı Ahmet Kılıçaslan, Menşure nine ile karşılaştı. Burada ‘Erdoğan kazansın ben kurban keseceğim’ sözü veren Menşure nine, ikinci tur seçimlerinin ardından Ahmet Kılıçaslan’ı da davet ederek kurban kestirip köy halkına dağıttı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden kazanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Menşure İğrek, "Çok şükür, Allah dualarımı kabul etti. Erdoğan kazandı. Bende söz verdiğim kurbanımı aldım. Milletvekili adayımız Ahmet Kılıçaslan’ı çağırdım. Birlikte kestik ve dağıttık. Çok mutluyum. Rabbime şükürler olsun ki Kılıçdaroğlu kazanamadı” dedi.


Kılıçaslan ise seçimden önce Menşure nineyi ziyaret ettiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanması halinde koç keseceğini söylediğini belirterek, “Şimdi Menşure nine o kurbanı hazırlamış ve bizleri davet etti. Bu kurbanımızı Cumhurbaşkanımızın açık ara farkla kazanmış olmasından dolayı Menşure ninemiz adağını yerine getirecek. Bizde kendisine hem Cumhurbaşkanımızın selamı getirdik, hem de bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri