USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Doktor adaylarından çocuk hastalara moral günü

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören 30 öğrenci, aralarında topladıkları parayla Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Pediatri Bölümü'nde tedavi gören çocuk hastalar için moral günü düzenledi. Giydikleri kıyafetler ile tiyatro oyunu sahneleyen öğrenciler yüzlerini boyadığı çocuklarla birlikte resimler yaptılar, birlikte fotoğraf çektirdiler. Öğrenciler morale ihtiyacı olan çocuklar için bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini söyledi. 

Doktor adaylarından çocuk hastalara moral günü
09-01-2016 18:00
Google News

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Pediyatri Bölümü'nde öğrenim gören öğrenciler kendi aralarında topladıkları parayla, bölümlerinde yatarak tedavi gören hasta çocuklar için düzenledikleri moral günü büyük ilgi gördü. Giydikleri kıyafetlerle tiyatro gösterisi yapıp Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler oyununu sahneleyen geleceğin doktorları, daha sonra satın aldıkları pastel boyalar ile çocukların her biri ile çeşitli resimler yaptılar. Daha sonra kollarında serumlar takılı olan çocukların yüzlerini boyayan öğrenciler, onlar ile bol bol fotoğraf çektirdiler. 

Bu tür etkinlikleri dönem dönem yapacaklarını söyleyen öğrenciler, "Önemli olan çocuk hastalarımıza çocukluklarını yaşatmak, hastalıklarını unutturmak" dediler.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri