USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Bursa OSB 12. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin (Bursa OSB) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Bursa OSB’nin 2022 yılı hesapları ibra edildi.

Bursa OSB 12. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi
31-05-2023 11:12
31-05-2023 11:15
Google News

Abdullah Bayrak’ın Divan Başkanlığı, Özgür Şahin ile Rasim Çağan’ın da Divan Kurulu Üyeliği yaptığı Genel Kurulda konuşan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Yoğun çalışma temposu ile geride bıraktığımız bu dönem, Bölgemizle ilgili altyapı yatırımlardan dış ekonomik temaslara, kuvvetlendirerek sürdürdüğümüz üye ilişkilerinden sosyal sorumluluk projelerine kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle dolu dolu geçti” dedi.

Sözlerine, “Bu dönem pandeminin etkisiyle reel sektör için zor denilebilecek bir süreç olsa da üretim, ihracat ve istihdama yönelik çalışmalar kesintisiz devam etti. Sonuç itibariyle baktığımızda ülkemiz yine birlik ve beraberlik içinde her şartta olduğu gibi bu zorlu günlerde de istihdamı, ihracatı, üretmeyi ve ürettikçe büyümeyi sürdürdü” diyerek devam eden Durmaz, “Emek Köy Su Depoları ile OSB’miz arasındaki yaklaşık 4 kilometrelik su hattında revizyon çalışması yaptık. Buradaki çelik boruları polietilen borularla değiştirerek proses suyu iletim hattının yenilenmesini tamamladık. BOSEN şalt sahasında trafo değişimlerini gerçekleştirildik. Atıksu arıtma tesisimizle ilgili rehabilitasyon çalışmalarımız devam etmekte olup bu kapsamda AAT 2 Biyolojik Arıtma revizyonunu tamamladık” şeklinde konuştu.

 

KESİNTİSİZ, HIZLI, GÜVENLİ VE KALİTELİ HİZMET

Gündem gereği faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve mali tabloların müzakere edilerek kabul edildiği Genel Kurulda Bursa OSB’nin önümüzdeki döneme ilişkin faaliyetleri de Başkan Hüseyin Durmaz tarafından açıklandı.

Durmaz, “Sanayicimize tek durak ofis anlayışı ile hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Araç filomuzu, enerji nakil hatlarımızı, doğalgaz altyapımızı, arıtma tesisimizi, su üretim tesisimizi, itfaiye ekibimizi güçlendirerek siz sanayicilerimize; kesintisiz, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz. Yeşil OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Bu bizi pozitif yönde ayrıştıracak, tasarruf, verimlilik, sürdürebilirlik, global ortamda ihracat yapan firmalarımıza rekabet üstünlüğü ile birlikte ihracatlarında artış sağlayacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Yine bu kapsamda karbon salınımını düşürmek suretiyle her zaman önem verdiğimiz çevre hassasiyetlerine de yoğunlaşmış olacağız” şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ