USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Başkan Altay: “Tarihi Konya Lisesi spor ve konferans salonu yeni dönemde öğrencilerin hizmetinde olacak”

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TARİHİ KONYA LİSESİ BAHÇESİNDE YAPIMINI SÜRDÜRDÜĞÜ SPOR SALONU VE KONFERANS SALONU İNŞAATI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR.

Başkan Altay: “Tarihi Konya Lisesi spor ve konferans salonu yeni dönemde öğrencilerin hizmetinde olacak”
02-06-2023 13:24
Google News

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Konya Lisesi bahçesinde yapımını sürdürdüğü spor salonu ve konferans salonu inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’ye hizmet etmiş birçok insanı yetiştiren ve şehrin en güzel okullarından olan Konya Lisesi’ndeki tesisin yeni eğitim-öğretim yılında hizmet vereceğini söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Konya Lisesi bahçesinde yapımını sürdürdüğü konferans ve spor salonu inşaatı hızla yükseliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Lisesi’nin yaklaşık 1,5 asırlık eğitim hayatıyla hem Konya’da hem Türkiye’de saygın bir konumda olduğunu ifade ederek, bu çerçevede tarihi lisenin ihtiyacı istikametinde bahçesinde yapımına başladıkları spor salonu ve konferans salonu inşaatının süratle devam ettiğini söyledi. Kaba inşaatını tamamladıkları tesisi Eylül ayındaki yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştireceklerini belirten Başkan Altay, “Ülkemize hizmet etmiş birçok insanı yetiştiren ve şehrimizin en güzel okullarından olan Konya Lisesi’nde öğrencilerimizin hem spor yapabileceği hem de okulun eğitim faaliyetlerinde kullanabileceği bu tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimiz için ne yapsak azdır” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ