USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Aliağa Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı

ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI OLAĞAN TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR YÖNETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Aliağa Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı yapıldı
06-06-2023 22:22
Google News

Aliağa Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.


Belediye Meclis Salonu’nda 2 ve 5 Mayıs 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı 12 maddenin meclis üyelerinin görüşüne sunulmasıyla devam etti.


Başkanlıktan gelen önergeler çerçevesinde yer alan 1 ve 3. maddeler İmar Komisyonu’na, 4 ve 6. maddeler Plan ve Bütçe Komisyonu’na, 2 ve 5. maddeler İmar ve Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, 7. madde oy birliğiyle kabul edildi.


Yeni Mahalle ve Yeni Şakran mahallelerinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 9. maddesine göre bölünüp, sınırlarının belirlenerek, bölünen mahallelere isim verilmesini içeren madde meclis üyelerince İmar Komisyonu’na havale edildi.


Aliağa’ya yapılması planlanan FIFA standartlarında 8 bin kişilik yeni stadyum projesi için Fen İşleri Müdürlüğü’ne 300 milyon TL ek bütçe yapılmasını içeren madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.


Aliağa Belediyesi tarafından hizmete açılacak olan Aliağa Hipoterapi ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışacak personelin eğitimi, merkezdeki hizmetlerin yürütülmesine ilişkin danışmanlık desteği alınması hususlarında protokol imzalamak, gerekli iş ve işlemleri yürütmesi amacıyla Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesi hususunu içeren madde oy birliğiyle kabul edildi.


Başkanlıktan gelen önergelerin oylanmasının ardından Komisyondan Gelen Raporların oylanmasına geçildi. Komisyondan gelen 5 maddenin tamamının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliğiyle karar verildi. İkinci Birleşim Cuma günü yapılacak


Haziran Meclisi Olağan Toplantısı, ikinci birleşimin 9 Haziran 2023 Cuma günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ