Günün en iğrenç haberi! 5 yaşındaki çocuğa...

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı kadın psikoloğu N.D. (50) anne ve babası boşanmak üzere olan H.E.K.'yi (5) iddiaya göre görev sırasından taciz etti.

Günün en iğrenç haberi! 5 yaşındaki çocuğa...
- A +

 

İstanbul Anadolu 5. Aile mahkemesi'nde, N.S.K ve Ö.K çifti boşanma davası açtı.  Mahkeme, çiftin küçük kızıyla, çocuğuna şiddet uygulayan baba arasında 'şahsi ilişkinin kurulması' yönünde vereceği karar öncesi psikolog N.D.'yi görevlendidirdi.

KÜÇÜK KIZLA BAŞBAŞA 30 DAKİKA

Psikolog N.D.'nin şüpheli olmasına neden olan ve Anadolu Cumhuriyet Savcısı Davut Dağ'ın hazırladığı iddianameye göre olay şöyle gelişti: Psikolog N.D. çift ve küçüğk kızla adliyedeki odasında 26 Mart'ta görüştü. Görüşme sonrası 5 yaşındaki çocuk annesiyle ikamet ettiği Ankara'ya gitti. Anne N.S.K., kızın tacize uğradığı iddiasıyla 2 gün sonra karakola giderek şikayette bulundu. H.E.K.’yi muayene eden Ankara Adli Tıp Kurumu, küçük kızın makatında lezyonlar bulunduğunu, bunların istismardan meydana gelebileceği gibi, beslenme ve dışkılama alışkanlığı, hijyen koşulları gibi nedenlerle de oluşabileceğini ve tıbben ayrımının yapılamayacağını bildirdi.

RESİMLERLE İFADESİ ALINDI

Anne Ankara'ya gitmek için bindikleri otobüste kızının altına kaçırdığını, gece uykusunda sayıkladığını öne sürdüğü ifaddesinde, "Kızımla konuştum. Doktorun elbisesini kaldırarak göğüs bölgesini kendisine gösterdiğini, muayene sırasında ayakkabılarını çıkararak gıdıkladığını, vücuduna dokunduğunu söyledi. Sonra kızımın, oyuncak bebeklerinin cinsel bölgeleriyle oynadığını gördüm" dedi. Çizilen resimlerle de ifadesi alınan küçük kız polise, " Doktor bana dokundu. nasıl dokunduğunu bilmiyorum, kafama elime dokundu, göğsüme dokundu, dokunması kötü bir şey. Ayaklarıma dokundu, gıdıkladı. Anneme bir şey anlatmadım" dedi 

‘ANLATTIM, DOKUNMADIM’

Suçlamaları reddeden psikolog N.D. ise çocuğa ‘özel bölgelere anne ve bazı hallerde babaların dışında kimsenin dokunamayacağını’ anlattığını, ancak dokunmadığını söyledi. N.D. “Görüşmenin ardından çocuk annesiyle gitmek istemedi. Anne bu olaya çok bozuldu. Zorla çocuğu ikna etti. Yaşanan bu olayın rapora olumsuz yansıyacağını ve kendisi aleyhine olacağını düşünerek annenin böyle bir şikâyette bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

25.5 YILA KADAR HAPİS

Soruşturmayı yürüten savcı, anne ile çocuğun anlatımları arasında çelişkiler ve Adli Tıp raporundaki belirsizlik nedeniyle durumun yargılama yoluyla aydınlatılmasına karar verdi. Savcı, N.D.’nin cinsel saldırı suçundan 3 yıldan 10.5 yıla, çocuğun cinsel istismarı suçundan da 8 yıldan 15 yıla kadar olmak üzere toplam 11 yıldan 25 buçuk yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasını istedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler