Eski Bakan'dan CHP ile ilgili bomba iddia!

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'CHP, DHKP-C ve sol örgütlerle kol kola geziyor.' dedi.

Eski Bakan'dan CHP ile ilgili bomba iddia!
- A +

 

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 1 Mayıs gösterileri sırasında Beşiktaş'ta gözaltına alınan eylemcilerin emniyete götürüldüğü otobüse binmek isteyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun polis otobüsüne yumruk atarak camını kırmasını kınadığını belirterek, "Biz buradan milletimize hep söylüyoruz. Bunlara bakın kimlerle, kol kola gezdiğini görün. DHKP-C kol kola, başka sol terör örgütleri ile kol kola, yeri geldiği zaman terör örgütü ile kol kola eylem yapacaklar, ondan sonra da bu milletten biz sizin hakkınızı, hukukunuzu savunuyoruz diye oy isteyecekler” dedi.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 Haziran seçimleri öncesinde geldiği Yozgat'ın Sorgun ilçesinde esnafı ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bozdağ, esnaf ziyareti sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Mayıs gösterileri sırasında Beşiktaş'ta gözaltına alınan eylemcilerin emniyete götürüldüğü otobüse binmek isteyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun polis otobüsüne yumruk atarak camını kırması olayını kınadı. Yapılan olayın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Bir milletvekili, bir milletvekili adayı, bir siyasetçi, rekal siyaset yapan birisi öncelikle kanunlara kendi uymalıdır. Devletin güvenlik birimlerine kendi görevlerinden dolayı saygı duymalıdır. Ama maalesef terör örgütü üyeleri gibi teröristlerin yaptığı saldırı gibi rekal siyaset yapanlar, milletvekili adayları, milletvekilleri, polis aracını taşlar. Polislere hakaret ve küfür yaparlarsa bu onların kendi seviyelerini gösterir. Biz buradan milletimize hep söylüyoruz. Bunlara bakın kimlerle, kol kola gezdiğini görün.

DHKP-C kol kola, başka sol terör örgütleri ile kol kola, yeri geldiği zaman terör örgütü ile kol kola eylem yapacaklar, ondan sonra da bu milletten biz sizin hakkınızı, hukukunuzu savunuyoruz diye oy isteyecekler. Onun için ben buradan aziz milletimize sesleniyorum. Bunların zihniyeti bu. Hani fikri neyse dervişin zikri de odur derler ya. Bunların fikri bu. Onun için polise hakaret ediyorlar. Sadece o değil. Gezi olaylarında hatırlarsanız. CHP'li milletvekilleri polislere sinkaflık küfürler yaptılar. Ağır hakaretler yaptılar. Bunları bu millet iyi görüyor.

İyi biliyor. Ben onun için onlara diyorum ki siz eğer bu milletten oy almak istiyorsanız teröristler ile aranıza mesafe koyacaksınız. Teröristlerle kol kola değil, onların karşısında milletin yanında, milletle kol kola olacaksınız. Zaten o DHKP-C terör örgütü, diğer terör örgütleri oylarını zaten size veriyorlar. Bir işe yarasaydı sizi iktidara taşırlardı. Belli ki onlar sizi iktidara taşıyamayacaklar, şiddetle, terörle bu iş olmaz. Milletle olur. Millette kimin ne yaptığını görüyor. Ben onun için de onların yaptığı bu şiddeti, bu taşkınlığı, bu vandanlığı, milletimizin sandıkta cezalandıracağını yürekten inanıyorum. Tabi hukukta, bu hukuksuzluğu yapanlarla ilgili gerekeni elbette yapmalıdır” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler