Büyük operasyon başladı!

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in talimatıyla büyük operasyon başladı.

Büyük operasyon başladı!
- A +

 

Manisa'da, "Paralel Yapı"ya finansman desteği sağladığı iddiasıyla 6 dernek bürosuna eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde, Kimse Yok mu Derneği Manisa Şubesi, Sağlık ve Eğitim Derneği, Moris Şinasi Milletlerarası Çocuk Sağlığı Derneği, Manisa Halk Eğitim ve Öğretim Sağlık ve Sosyal Yardım Derneği, Manisa Havacılık Topluluğu Spor Derneği, Feza Eğitim ve Kültür Vakfı'nın bürolarında arama yaptı. Çevik kuvvet ekipleri, dernek binalarının çevresinde güvenlik önlemi alırken, KOM Şubesi ekipleri de derneklerdeki bilgisayar ve evraka el koydu. Arama yapılan derneklerin, "Paralel Yapı"ya finansman desteği sağladıkları ileri sürüldü.

Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta da "Paralel Yapı"ya finansman sağladığı öne sürülen 5 derneğe operasyon gerçekleştirmiş, soruşturma kapsamında bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konulmuştu.

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, geçen hafta söylediği “Bağışlar, himmetler ve bunun gibi şeyler bu andan itibaren örgüte yapılan yardım olarak değerlendirilecektir” sözleriyle paralel yapının 1 numaralı hedefi haline gelmişti. (Akşam)

Yorum Ekle

İlgili Haberler