Bursalı işadamları Belgrad’la bağlantıları güçlendirdi

BALKANTÜRKSİAD, 10. Ekonomi Zirvesi’ni Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenledi. BALKATÜRKSİAD Başkanı Dr. Aytuğ Onur, Belgrad’ın Türk yatırımcıları beklediğini söyledi. Bir sonraki temaslar için de Yenişehir’den özel uçak kaldırılacak.

Bursalı işadamları Belgrad’la bağlantıları güçlendirdi
- A +

 

Balkan Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) tarafından 10’ncusu Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen 10 Ekonomi Zirvesi’nden önemli işbirlikleriyle dönüldü. Zirve kapsamında çeşitli temaslarda bulunduklarını söyleyen BALKANTÜRKSİAD Başkanı Dr. Aytuğ Onur, önümüzdeki aylarda Belgrad’a tekrar gideceklerini ve buradaki potansiyelin görülmesi adına Yenişehir’den uçak kaldırmayı planladıklarını söyledi.

BALKANTÜRKSİAD’ın 10’ncu Ekonomi Zirvesi, Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da yapıldı. Zirveye Bursa’dan yaklaşık 40 işadamı katıldı. BALKANTÜRKSİAD Başkanı Dr. Onur başkanlığındaki heyet, başta Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic olmak üzere, Türkiye Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, Ticaret Müşaviri İsmail Bozdemir, Sırbistan Yatırım Ajansı Yetkilisi Vesna Stajic, Belgrad Ticaret Sanayi Odası yetkililerinin yanı sıra Belgrad Belediye Başkan Yardımcısı ile temaslarda bulunuldu.
3 gün süren zirve kapsamında Belgrad Ticaret Sanayi Odası’nda Belgrad’daki yatırım imkânları ve işbirliği yapılabilecek alanları hakkında sunumlar yapıldı.

"Türk yatırımcılar için önemli fırsatlar var"


Bursa’ya döndüklerinde yapılan temasları değerlendiren BALKANTÜRKSİAD Başkanı Dr. Aytuğ Onur, Belgrad programının umduklarından daha iyi geçtiğini söyledi. Onur, Belgrad’da görüştükleri yetkililerin Türk yatırımcıları beklediklerini ifade etti.

"Yenişehir’den uçak kaldıracağız"

Aytuğ Onur, Belgrad’da özelleştirme anlamında birçok çalışmanın olduğunu ve bu fırsatın Türk yatırımcılar tarafından değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, bu kapsamda önümüzdeki aylarda Belgrad’a yeniden gitmeyi planladıklarını ve bu seferki ziyaretin daha geniş katılımla olmasını arzu ettiklerini, bu sebeple de Yenişehir’den özel uçakla gitmek istediklerini dile getirdi.

Belgrad’da ilk işbirliğine imza atıldı

Temaslarının Belgrad’dayken sonuç verdiğine vurgu yapan Onur, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Balkan Ticaret Fuarı ve Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne Sırbistan’ın ülke standı açacağını ve Sırp yetkililerin bizzat bölgedeki yatırım alanlarını Türk müteşebbislere aktaracağı bilgisini verdi.

İlgili Haberler