Balkanların belediye başkanları Bursa'da buluşacak

Marmara Belediyeler Birliği Akıllı Belediyecilik Zirvesi düzenleyecek.

Balkanların belediye başkanları Bursa'da buluşacak
- A +

 

Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde 14-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek zirve, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce yerel yönetici ile yerli ve yabancı teknoloji firmalarının temsilcilerini bir araya getirecek. Zirvede, şehirlerin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümler ile geliştirilen teknolojik yenilikler tanıtılacak.

Moldova, Kosova, Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Makedonya’dan Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’a üye 7 belediye başkanı ve NALAS Genel Sekreteri Kelmend Zajazi de Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne katılacak.

Moldova’dan Calarasi Belediye Başkanı Nicolae Melnic, Kosova’dan Gjakova Belediye Başkanı Mimoza Kusari Lila, Arnavutluk’tan Kashar Belediye Başkanı Besnik Fucia, Hırvatistan’dan Nijemci Belediye Başkanı Ivica Klem, Karadağ’dan Niksic Belediye Başkanı Veselin Grbovic, Sırbistan’dan Sremska Mirovica Belediye Başkanı Branislav Nedimovic, Bosna Hersek’ten Tešanj Belediye Başkanı Suad Huskic, Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde Türkiye’deki yerel yöneticilerle ve özel sektörün temsilcileriyle temas kuracak.

Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV)ile işbirliği içerisinde düzenlenecek olan 'Başkanlar Kafe' oturumunda 25 tane Bosna Hersek belediyesi Türkiye’deki kardeş şehirlerinin başkanlarıyla buluşacak. Başkanlar bir yandan kahvelerini yudumlarken bir yandan aralarındaki kardeşlik ilişkisini güçlendirecek projelere nasıl imza atabileceklerini tartışacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler