sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bahar için harekete geç Türkiye

Kas gelişimini engelleyen SP hastası 4.5 yaşındaki Bahar yürüyebilmek için yardım bekliyor. Hastaneye ait "walker" ile ayağa kalkan Bahar’ın dışarıda yürüyebilmesi için 10 bin TL'ye ihtiyacı var.

Bahar için harekete geç Türkiye
- A +

 

Adı Bahar Özkan.. Henüz 4.5 yaşında dünya tatlısı bir çocuk. Tıpkı yaşıtları gibi gözlerinden zeka fışkırıyor. Ama Bahar, kas gelişimini engelleyen SP hastalığı nedeniyle, doğduğu günden bu yana koşup oynayamıyor. Prematüre doğan ve yoğun bir bakım sürecinin ardından hayata tutunmayı başaran minik Bahar'ın ve ailesinin yüzünü güldüren iyi haber, bir süredir tedavi gördüğü Ankara Özel 100. Yıl Hastanesi'nden geldi. Yaklaşık 7 ay süren fizik tedavisinin ardından, "walker" olarak adlandırılan yürüme aleti yardımı ile ilk adımını atmayı başaran Bahar, şimdi hayata daha güçlü basabiliyor. 

DAHA GÜÇLÜ ADIM ATACAK

Doktorları, önümüzdeki süreçte Bahar'ın daha güçlü adımlar atacağı konusunda hem fikir. Tek engeli ise 10 bin TL'lik "walker". Bahar, hastaneye ait "walker" ile ayağa kalkmayı başardı. Ancak Bahar'ın, hastane dışında kullanabileceği ikinci bir "walker"a ihtiyacı var. 

KOŞUP OYNAMAK İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Yürürlükteki mevzuat, Bahar için "koşup, oynamak" anlamına gelen "walker" cihazının yüzde 10'luk bedelinin SGK tarafından karşılanmasını öngörüyor. İşçi baba ve ev hanımı annenin ekonomik durumu ise paranın geri kalanını karşılamaya müsait değil. Bahar'ın ayaklarını yere bastıracak tüm umutlar, uzanacak yardım elini bekliyor. Anne Esra Özkan, kızının 4.5 yıl sonra ilk adımını atmasından duyduğu mutluluğu aynı zamanda da çaresizliğini  anlattı. Umutlarımız giderek güçlendi. 

Bahar süreç içinde daha güçlü adımlar atabilecek. Tek sıkıntımız, ihtiyacı olan walker ve diğer aparatları karşılayacak maddi durumumuzun olmaması.

Yorum Ekle