Zeytinyağı ihracatında üçüncü kez şampiyon

Marmarabirlik, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin(TİM) 2014 yılı ihracat şampiyonları listesinde zeytin ve zeytinyağı sektöründe bir kez daha ihracat şampiyonu oldu. Birlik, son 4 yılda üçüncü kez ihracat şampiyonu seçildi.

Zeytinyağı ihracatında üçüncü kez şampiyon
- A +

 

'Zeytin ve Zeytinyağı İhracat Birinciliği Ödülü'nü alan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Bu gurur verici ödülü, 8 kooperatif ve 30 bin ortağımız adına aldık. Hedefimiz 47 ülkeye ihracat yapan Marmarabirlik’i dünya markası haline getirmektir.” dedi.

2011 ve 2012 yıllarında da TİM tarafından ihracat şampiyonu seçildiklerini hatırlatan Asa, 2014 yılında 5 bin 500 ton ihracat gerçekleştirildiğini ve 24 milyon dolar döviz girdisi sağlandığını söyledi.

TİM’in her yıl belirlediği ihracat şampiyonları listesinde bu yıl da sektör şampiyonu olarak yer almanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Asa, göreve geldikleri günden bu yana daha fazla ürün alıp daha fazla satmaya odaklandıklarını ve çıtayı her geçen gün daha da yukarılara taşımaya çalıştıklarını kaydetti. Bugün itibariyle 47 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Asa, şöyle konuştu: “2015 yılı sonunda 6 bin tonun üzerinde ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu rakam son 5 yılın ihracat ortalamasına göre yüzde 50 artış demektir. Döviz bazında hedefimiz ise 30 milyon dolar. Aldığımız bu ödül bize sektör lideri olarak daha büyük başarılara imza atmamız için heyecan verdi. Hedefimiz başta ortaklarımız, kooperatiflerimiz, yönetim kurulumuz ve bütün çalışanlarımızla birlikte Marmarabirlik’i dünya markası haline getirmektir.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler