Yılların Koç Restoran’ı bakın ne oldu?

Mudanya Belediyesi’nin mülkü olan ve geçtiğimiz mayıs ayında yüksek kira artışı gerekçesiyle kapatılan 55 yıllık Koç Restoran “iftar çadırı”na dönüştü ve şu sıralar her iftarda 800 kişiye yemek veriliyor.

Yılların Koç Restoran’ı bakın ne oldu?
- A +

 

Bursalıların eğlence hayatında önemli bir yeri olan Mudanya’daki eski Koç Restaurant ve Otel, ramazan ayında iftar çadırına dönüştürüldü. Mudanya Belediyesi geçtiğimiz mayıs ayında, işletmenin kirasını artırmış, işletmeci de artışı yüksek bulup, karşılayamayacağı için tesisi tahliye etmişti.

Boş duran bina, Mudanya Belediyesi tarafından iftar çadırı olarak kullanılıyor. Koç Restaurant ve Oteli’nin kapısındaki “İftar Çadırımıza Hoşgeldiniz, Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediye Başkanı” pankartı dikkat çekiyor.

Koç Restoran’ın işletmecileri, “3 kuşaktır burayı işletiyoruz. Mudanya Belediyesi tarafından yapılan aşırı kira artışını karşılamamamız mümkün değildi. Herhangi bir indirim söz konusu olmayınca maliyetleri karşılayamaz duruma geldik. Bu sebeple faaliyetimizi içimiz kan ağlayarak bitirmek zorunda kaldık” demişlerdi.

Bu arada Koç Restaurant’ın internet sayfası hala aktif. Sayfaya girenler, “Bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı” adlı Türk Sanat Müziği şarkısının melodisiyle karşılaşıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler