USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

TADİLLATTAYIZ KAPALIYIZ

TADİLLATTAYIZ KAPALIYIZ
18-06-2024

Öncelikle Enes Çelik liderliğindeki yönetimin hakkını vererek konuya girelim. Zorun ötesinde de imkânsız gibi görünen bir sorun yumağını çözmek kolay bir iş değildi...

44 dosya 44 kişi demek... Bu kişilerin veya kurumların birer menajeri ya da temsilcisi olacağına göre çözüm masasına oturan sayısı 88’e çıkar. Geçmişte benzer uzlaşmalara tanık olmuş, işin içine avukatlar, mali danışmanlar hatta alacaklının aile büyüklerinin karıştığını görmüş bir olarak karşınızdaki muhatap sayısını daha da artması çok muhtemeldir...

Şimdi gelin kendinizi Sayın Çelik’in yerine koyun, son söz onda olacağına göre müzakere masasında direksiyonu bir başkasına bırakma şansı yok. Çünkü son söz ve karar mercii kendisi. .

Yüzün üstünde hiç tanımadığınız kişiyle/ kurum temsilcisi ile pazarlık yapıyorsunuz... İçlerinde kurnazı/çakalı var, ‘ne koparırsam kârdır’ diye düşüneni var.

Her şeyin ötesinde işin ucunda kulübün/yönetimin kesesi var, geleceği düşünmek zorundasınız Günü kurtarayım diye yarınları yok edemezsiniz.

İşte böylesine bir dalgalı denizden gemiyi limana sağ salim yanaştırmak bana göre başarıdır...

Kaldı ki, taraftarın, camianın sevgilisi Pablo Martin Batalla’yı teknik kadronun başına getirmek her yönden akılcı ve olumlu bir girişim. Arjantinli Bursa efsanesine başarılar dilerken, yönetimi de kutlayalım...

Eski mekanlar hem imajlarını değiştirmek için, hem de yeni bir çehreye kavuşmak için ‘Tadilattayız. Kapalıyız’ diye levha asarlar.

Başkan Çelik’in söylemlerine göre ben de Bursaspor’u tadilatta diye görüyorum. Yenilikler ne mi olacak?

Şimdi bundan sonra ne olur ya da ne olmalı sorusuna yanıt arayalım... Bursaspor gibi taraftarını geçmişte de olsa başarıya alıştırmış takımların sürekli mayalanıp kabarması gerek. Yıllardır izlediğin bir futbolcu ‘alleme-i cihan olsa’ tribündeki insanı sıkar, gün gelir bıkar.

Eskiler gidecek, yeni çehreler gelecek, formalar değişecek...

Kentin her köşesinde Bursaspor konuşulacak, tartışılacak. İnegöl’den Karacabey’e yani doğudan batıya, Mudanya’dan Gemlik kıyılarına vuran heyecan dalgaları, bir anda Bursa’yı sarıp sarmalayacak ki, Yeşil Beyazlı armada Türk futbolunda gündeme damgasını vursun..

Bursaspor önündeki sezonda büyük hedefler peşinde koşmayı amaçladığına göre, deneyimi ve birikimiyle gençlerin eşliğinde rotayı çizecek takımın yükünü omuzlayacak en azından ‘3-4 kıdemli topçuyu’ kadroya katmak zorunda.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?