Vinç kazasında ölen işçilere son veda

İzmir’in Çiğli ilçesinde dün yaşanan vinç kazasında hayatını kaybeden işçilerden Şerafettin Esen ve Osman Top düzenlenen cenaze törenleri ile son yolculuğuna uğurlandı.

Vinç kazasında ölen işçilere son veda
- A +

 

Vinç kazasında hayatını kaybeden işçilerden İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Aşağı Şehitkemal Mahallesi’nde oturan Şerafettin Esen (53) için cenaze töreni düzenlendi. Mahallesinde bulunan camide kılınan cenaze namazının ardından Esen, Şehitkemal Köy Mezarlığı’na defnedildi. Akrabalarının yanı sıra çalışma arkadaşları ile mahalle halkının katıldığı cenaze töreninde Şerafettin Esen, gözyaşları arasında toprağa verildi.

DİĞER İŞÇİDE TOPRAĞA VERİLDİ

İnşaatta yaklaşık 70 metrelik vincin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 2 kişiden biri olan vinç operatörü Osman Top da son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

İzmir’in Çiğli ilçesinde dün meydana gelen olayda, inşaat alanında bulunan yaklaşık 70 metre yükseklikteki vinç, henüz belirlenemeyen bir nedenle devrilmiş, olayda 2 işçi yaşamını yitirmişti. Düşen vincin yönünü değiştirerek olası bir faciayı önlediği öğrenilen vinç operatörü Osman Top’un cenazesi, Karşıyaka Hacı Ali Gültekin Camii’nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Örnekköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Top’un cenazesinde eşi Fahriye Top ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. 

OLAY

Dün saat 18.30 sıralarında, Evka 2 Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi üzerinde bulunan inşaattaki 70 metre yüksekliğindeki vincin devrilmesi ile inşaat alanında bulunan Osman Top (55) ve Şerafettin Esen (53) vincin altında kalarak hayatlarını kaybederken, 3 kişi de yaralanmıştı. 

Yorum Ekle