Vahşi hayat sokağa indi!

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te birkaç saatlik sağanak yağışın sonucunda oluşan sel, 12 kişinin hayatına mal oldu. Hayvanat bahçesinden kaçan vahşi hayvanlar ise şehirde gezintiye çıktı

Vahşi hayat sokağa indi!
- A +

 

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te sadece birkaç saat süren sağanak yağış sonrasında oluşan selde 12 kişi hayatını kaybetti. Birçok kişinin kayıp olduğu açıklanırken 36 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Vere nehrinin taşması sonucunda şehrin altyapısının önemli bir kısmı tahrip oldu. 

Sel nedeniyle hayvanat bahçesinden kaçan hayvanlardan bazılarının ele geçirildiği ancak birçok vahşi hayvanın hâlâ kayıp olduğu belirtildi. Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili halkı hayvanlar yakalanmadan sokağa çıkmaması konusunda uyardı. Garibaşvili, ölü sayısının artabileceğini ifade ederken felaketten etkilenen insanlar için de kriz masası kurulduğunu belirtti.

Tiflis’te sel nedeniyle onlarca aile, evlerinden ayrılmak zorunda kalırken, sel bölgeleri arasında sıkışan kişiler helikopter yardımı ile güvenli alanlara taşınıyor. 

Tiflis Hayvanat Bahçesi sözcüsü Mzia Sharashidze, 20 kurt, sekiz aslan ve birkaç beyaz kaplan, kaplan, çakal, Jaguar ve ayının ya vurulduğunu ya da kaçtığını belirtti. Sözcü, hayvanat bahçesinde ikisi hayvanat bahçesi görevlisi toplamda üç kişinin cesedine ulaşıldığını söyledi. Kaçan bir su aygırı kent merkezinde uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirildi. Vahşi havvanların insanlara zarar verip vermediği konusunda edinilen bir bilgi bulunmuyor. Tiflis Belediye Başkanı David Narmania ise halkı sel sonrası temizlik çalışmalarına katılmaya davet etti. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler