Üzülmez umutlu

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez sabah idmanı öncesinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Üzülmez umutlu
- A +

 

Takımın moral olarak çok iyi durumda olduğunu ifade eden İbrahim Üzülmez "Futbolda istikrarı devam ettirmek çok önemli. 3 haftadır alınan sonuçlarla birlikte camiada ve takımda bir özgüven oluştu. Bundan önce yaptıklarımızı bundan sonra daha fazla yapmalıyız. Daha fazla gayret göstermeliyiz. Burada müthiş bir taraftar desteği var. Burası özel ve takımına gönülden bağlı taraftara sahip bir camia, onlara layık olmak için sahada yapmamız gerekenler var. Bizler de bu anlamda elimizden geleni de yapıyoruz. Son 3 haftadır oyuncularımız gayretli şekilde mücadele ediyorlar. Kolay görünse de Eskişehirspor karşılaşması bir zor maç. Agresif genç oyunculardan oluşan bir takım ama biz kalitemizi sahaya yansıtıp bu maçtan üç puanla ayrılmak istiyoruz. Bundan sonraki 4 hafta ligin gidişatını belirleyecek gibi. Oyuncularıma güveniyorum. Traore’nin gelmesi de üretkenlik açısından bize olumlu yansıyacak." dedi.

TRANSFERİ BİTİRDİK

Transferi bitirdiklerini ve  takımdan ayrılmak isteyen oyuncu olmadığını ifade eden İbrahim Hoca "Bu saatten sonra transferi bitirdik. Artık takımımızdaki oyunculardan en iyi şekilde katkı almak istiyoruz. Futbolcularımızla konuşuyoruz. Giden ve gelen oyuncular önemli ama takım olgusu ortaya koyabilmek adına bir iki haftaya daha ihtiyacımız var. Gelen oyuncularımızın camiayı, camianın da onları tanıyıp tam olarak ne istediğimizi anlamaları için 1-2 haftaya ihtiyaç var. Şu anda takımdan ayrılmak isteyen bir oyuncu yok. Benim de tüm oyuncularıma ihtiyacım var." ifadelerini kullandı.

TRAORE OYNAYABİLİRİM DEDİ

Yeni transferlerinin hazır olduğunu belirten Üzülmez şöyle konuştu "Traore ile bir görüşme yaptım ve bana “Şans verirsen bu hafta oynayabilirim” dedi Bu hafta ona şans verir miyiz bakacağız. Sivasspor’dayken Rize maçında son 15 dakika oynadı zaten. Oyun içerisinde yapması gerekenleri söyledik. Sabah imza töreninde bu kadar taraftarı görmek onu biraz şaşırtmış gibi. Herhalde bu şaşırmanın karşılığında bu büyük camiayı mutlu etmek için neler yapması gerektiğini bilecektir. Ofansif anlamda, final anlamında sıkıntılarımız vardı. İnşallah Traore bu anlamda bize faydalı olacak."

DESTEK BEKLİYORUZ

"Herkesten beklentim var. Akhisar deplasmanında ortaya konulan mücadele önemli. Bu 3 hafta birliktelik anlamında yapılanlar önemli. Daha da iyi seri yakalayacağız yeter ki bize destek olunsun. Biz elimizden geleni yapacağımızın sözünü vermiştik. Bütün taraftarımızdan destek bekliyoruz.

Geçen maçta trübünlerde 12-13 bin taraftarımız vardı. Daha fazla taraftarımızın bizi desteklemesi lazım. İyi sonuçlar aldıkça belki 20, belki de Adana Demirspor  maçında 30 bin kişi olacak. Biz onlara inancı aşıladıkça daha fazla gelecekler. Gönülden bağlı bir taraftarımız var. Şehrin ileri gelenlerinin daha fazla desteği gerekiyor."

Yorum Ekle

İlgili Haberler