Reklamı AçReklamı Kapat

Twitter gözünü ona dikti!

Twitter'ın reklam gelirlerini ve kullanıcı tabanını genişletmek için makale paylaşım uygulaması Flipboard'u almak istediği ve görüşmelerin 2015'in başından bu yana sürdüğü belirtildi.

Twitter gözünü ona dikti!
- A +

 

Re/code sitesinde yer alan bilgiye göre, Twitter Flipboard'u bünyesine katarak birçok büyük markanın reklam içeriğini sunma şansına erişmek istiyor. Aktif kullanıcı sayısı 50 milyon olan Flipboard ise anlaşma sayesinde Twitter'la beraber kullanıcı tabanını artırma şansı elde edecek.

Twitter ve Flipboard, satın alın iddiaları hakkında açıklama yapmayı reddetti. Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre Twitter 1 milyar doları geçecek ödemeyi hisse senediyle yapacak.

Flipboard, Ocak ayında hayata geçirdiği 'Promoted Items' içeriğiyle markaların kendilerine ait içeriklerini uygulamada sunmalarını sağlıyor. Şirketin CEO'su Mike McCue, Şubat ayında web uygulamalarını hizmete sokmalarıyla beraber aktif kullanıcı sayısının 50 milyona ulaştığını belirtmişti.
Kullanıcıların aile, arkadaş, sınıf ve iş grupları gibi özel başlıklarda oluşturabildikleri kamu dergilerinin sayısı ise Mart ayında 15 milyonu geride bıraktı. Twitter'ın satın alımı gerçekleştirmesi halinde 300 milyonun altına demir atmış olan aktif kullanıcı sayısını artırabileceği ve içeriğini zenginleştireceği öngörülüyor.

Kaynak: Re/Code ve Al Jazeera

Yorum Ekle

İlgili Haberler