Tuvalete sızdı görevden alındı

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, alkol aldıktan sonra bir gece kulübünün tuvaletinde uyuyakalan Turizm Bakan Yardımcısı Nadya Marinova'yı görevden aldı.

Tuvalete sızdı görevden alındı
- A +

 

Bulgaristan'da hükümetin Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Borisov'un kanaat kullanıp "üst düzey devlet bürokratına yakışmayan tavır" sergileyen Turizm Bakan Yardımcısı Marinova'nın işine son verdiği belirtildi.

Marinova, 2 Temmuz'da başkent Sofya’nın ünlü gece kulüplerinden birinde alkol alıp Rus müziği eşliğinde saatlerce dans ettikten sonra kulübün tuvaletinde uyurken bulunmuştu.


Koruma görevlileri tarafından uyandırılıp kulüp içinde bir kanepeye götürülen Marinova, aldığı alkolün etkisiyle burada uykusuna devam etmişti. Kulübün müşterilerinden birinin olayı görüntüleyip basına vermesiyle olay ortaya çıkmıştı.


Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev’in eski sekreteri olan Marinova, önce eski Başbakan Georgi Bliznaşki’nin teknokratlar hükümetinde, daha sonra da Başbakan Boyko Borisov’un hükümetinde de turizm bakan yardımcısı olarak görev yapmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler