Türkiye'de iyileşen hasta sayısı 26

Türkiye'de iyileşen hasta sayısı 26
- A +

 

BİRİ 60 DİĞERİ 65 YAŞINDA İKİ VAKAMIZ TABURCU OLDU

Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Başlardaki kendimizi koruma refleksi bizi her şeye rağmen avantajlı kılıyor. Erken dönemde ilk iki vakamız bugün taburcu oldu. Biri 60 diğeri 65 yaşında iki vakamız yoğun bakımdaki tedavilerinin ardından taburcu oldu.


YENİ CORONA VİRÜS VAKALARINI DİJİTAL ORTAMDA PAYLAŞACAĞIZ

Hem test sayısını, hem vaka sayısını hem kaybettiğimiz hasta sayısını, hem de iyileşen hasta sayısını dijital ortamda paylaşacağız.

İyileşen hasta sayısı 26.

ÇİN'DEN GELEN İLAÇLAR KULLANILIYOR

Özellikle kontrollü yaşam nasıl olabilir, minimal temas nasıl sağlanabilir, bu anlamda da bir çalışma yapılıyor olacak. Çin'den gelen ilaçlar kullanılıyor. 136 hastaya tedavi başlandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Geneli Koronavirüs Tablosu'na göre vaka sayısı 1872, yoğun bakım hasta sayısı 136, entübe hasta sayısı 102, iyileşen kişi 26.

HİÇBİR TEST ÜCRET KARŞILIĞI ASLA YAPILSIN İSTEMİYORUZ

83 milyonun test yaptırması gerekmiyor, dünyada herkesin test yaptırması diye bir uygulama yok Herkes, bu virüsü taşıyor olduğunu, bunu birilerine bulaştırabileceğini düşünerek davranmalı. Hiçbir test ücret karşılığı asla yapılsın istemiyoruz. İzin verdiğimiz merkezlerde üniversiteler dahil ollmak üzere kiti bizden olmak üzere asla vatandaşımızdan ücret almamak üzere bir gayret ve çaba içindeyiz.

Bu dönemi istismar etmek isteyen korsan çalışmak isteyen bir takım laboratuvarlar olursa bize bildirin gereği yapılır.

DEPOLARDAKİ MASKELERE EL KONULDU

Bu süreçte yurt dışına ihracı daha çok ön planda tutan ve fiyatları yükselten daha önce 14 kuruşa maskeyi bakanlık olarak 3,3.5 liraya alamadığımız dönemleri gördük. Bu anlamda bir takım operasyonlar yapıldı depolarındaki mallarına el konuldu.

Bu dönemde vatandaşımızı, sağlık çalışanlarımızı asla malzemesiz bırakmak istemiyoruz. Bunun için de her türlü kavgaya hazırız

İlgili haber için tıklayın.

30 Nisan'a kadar uzaktan eğitim

Yorum Ekle

İlgili Haberler