Türkiye'de en büyük ihale rakamı

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rüstem Aşkın, bu sene 54 milyon liralık ihale sürecine girdiklerini belirterek, bunun Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatından sonraki en büyük ihale miktarı olduğunu bildirdi.

Türkiye'de en büyük ihale rakamı
- A +

 

Aşkın, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Bursa'da sağlık alanında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Sağlık yatırımlarına değinen Aşkın, şöyle konuştu:

"Genel Sekreterliğimiz 2015 yılı içerisinde 54 milyon liralık ihale süreçlerine girmiş ve bir kısmını gerçekleştirmiştir. Bu rakam, Türkiye'de, Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatından sonraki en büyük ihale rakamıdır.

Bu hastanemizde ise ikinci basamak yoğun bakım ünitemiz baştan aşağı yenilendi. Geçen yılki lodosun ardından ana bina çatı yapım ihalesi gerçekleştirildi. Ana bina acil servis biriminde proje kapsamında sarı alan, kırmızı alan ve doktor oda yerleri düzenlendi. Hasta yönlendirme işleminin hekim tarafından yapılması planlandı. Oda sayısının arttırılması için de katlardaki boş alanlar açık ofis şeklinde dizayn edildi. Bu hastanede 200'e yakın iş, işlem, onarım ve bakım yapılmış ve bunların toplam hacmi herhangi bir ilçe hastanesinin yeniden yapımına denk olacak kadar büyüktür."

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Murat Tutanç ise Hastane Bilgi Yönetim Sisteminin değiştirilmesiyle entegrasyon sürecine girdiklerini dile getirdi.

Öncelikli amaçlarının, hastaların işlem sürecini kontrol altına almak olduğunu aktaran Tutanç, "Şu anda idari konular dahil olmak üzere kontrolümüz dışında hiçbir durum yok. Hasta süreçlerinin entegrasyonları birinci haftada tamamlanmıştı. İlk günden itibaren yüksek sayılarda hasta bakıldı. Eve hasta gönderilmedi ve bir hasta mağduriyeti yaşanmadı" ifadesini kullandı.

Tutanç, hastane bünyesinde "İnme Merkezi", ''Kemik İliği Nakli Merkezi'', ''Yanık Merkezi'', ''Palyatif Bakım Merkezi'' ve ''Organ Nakli Merkezi'' oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler