Trafik polislerine 'dayak' suçlaması

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde yaşayan 41 yaşındaki Mehmet İnamlık, trafikte bir sürücüyle tartışırken cıkan arbedede trafik polislerinden şiddet gördüğü iddiasıyla karakolda şikayetçi oldu. Polislerin de İnamlık'tan şikayetçi olduğu arbedenin çıktığı o anlar, bir işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Trafik polislerine 'dayak' suçlaması
- A +

 

Olay, geçen 17 Haziran Çarşamba günü, Denizli- Aydın karayolu üzeri Otogar Kavşağı'nda meydana geldi. Evli ve iki çocuk babası Mehmet İnamlık, oğlu 14 yaşındaki Alparslan İnamlık ile bir müşterisine toptan saman balyası bıraktı. Ardından işyerine dönen Mehmet İnamlık, iddiaya göre, yolda yönetimindeki kamyoneti diğer şeride kaydırdı. Bu sırada arkasından gelen sürücü korna çalınca İnamlık, direksiyonu toparlayıp kendi şeride geçti. Kısa bir süre sonra kavşaktaki kırmızı ışıkta duran İnamlık'ın üç araç arkasında duran otomobil sürücüsü, aracından inip kamyonetin plakasını aldı. Durumu fark eden İnamlık, sol şeritten sağ şeride yanaştı. Araçtan ineceği sırada olayı fark eden kavşaktaki trafik polisleri, İnamlık'a müdahale etti. Araçtan inerek diğer sürücünün yanına gitmekte ısrar eden İnamlık ile durdurmaya çalışan polis arasında arbede yaşandı. Dövüldüğünü öne süren İnamlık ile polisler, karakolda birbirinden karşılıklı şikayetçi oldu. Arbede anı ise bir işyerini güvenlik kamerasınca kaydedildi.

O GÜNÜ ANLATTI

Olay gününü anlatan İnamlık, "Müşteriye saman indirdikten sonra işyerine dönüyordum. Rögar kapağının üzerinden geçerken, aracım sola kaydı. Arkada seyreden araç beni korna çalarak uyardı. Ben de aracımı düzelterek ona yol verdim. Daha sonra ileride ışıklarda durduğunda o sırada polis trafik uygulaması yapıyordu. Plakamı polise bildirdi, şikayet etti. Ben de bunu aynadan görünce aracımı sağa çekip kendisiyle konuşmak istedim. Durmamla birlikte trafik polisleri geldi. Diğer araç sürücüsüne durması için el işareti yaptım. Polisler de buna karşılık beni suçlu olarak görerek zor kullandılar. Hiçbir şekilde soru sormadılar. Tamamen suçlu muamelesi yaparak elimi kolumu tutup arabaya bindirmek istediler. Yere yatırmaya çalıştılar. Ben karşı geldikçe onlar daha fazla dövdüler. Oğlum da onlara yapmayın demek için yanlarına geldiğinde onu ittirdiler. Beni arabaya zorla bindirdiler, copla vurdular. Diğer polis de kafama iki defa yumrukla vurdu. Oğlumu aracımın başında bıraktılar. Beni arabaya zorla bindirip karakola götürdüler. Bu sırada polisin biri benim boğazımı sıkıp ölümle tehdit etti" dedi. Karakola gittiklerinde de polislerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Yorum Ekle