Tarihi evler kaderine terk edildi (ÖZEL HABER)

Yapıldığı günden bu yana şehrin gündemden düşmeyen Doğanbey TOKİ ve Ördekli Hamamı’nın arasında bulunan mahalledeki tarihi evler kaderine terk edildi.

Tarihi evler kaderine terk edildi (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Hoca Yunus Mahallesi olarak bilinen ancak daha sonra Demirtaş Mahallesi’ne dahil edilen bölgedeki evler ilgisizlikten dolayı adeta savaş alanına döndü. Bursa'nın adeta tarih kokan eski evler tinercilerin mekanı haline gelirken burada yaşayan bir kaç hanedeki ailelerde yetkililerin bu tarihi mekanı yok saymalarına bir anlam veremediklerini belirttiler.

Mahallede yaşayan bir kaç aile ve cevre sakinleri şehir trafiğinin ana halterlerinden biri olan Haşim İşcan Caddesi’ne ve Demirtaş Metro İstasyonu’na gitmek için mecburen bu bölgeyi kullandıklarını ifade ederek, “Burada yaşayan madde bağımlıları bizi ve çocuklarımızı bir çok kez ölümle tehdit etti. Bunları defalarca emniyete şikayet ettik. Ama bir türlü sesimizi duyuramadık.  Burada canımız kadar mallarımızda tehlike altında. Burada bir sürü ev yaktılar. Evlerimize girip eşyalarımızı çaldılar' diye konuştular. 

Mahalle sakinleri ayrıca, milyarlarca lira harcanacak yapılan TOKİ ile restore edilen Ördekli Hamamı’nın ortasında bulunan bu tarihi mahalle ye neden ilgisiz kalındığına da bir türlü anlam veremediklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler