Taksiciler sokağa döküldü!

Fransa’da taksi sürücülerinin internet üzerinden taksi hizmeti sunan Uber’in ülkede hizmet vermesini protestosunda ulaşım felç oldu.

Taksiciler sokağa döküldü!
- A +

 

Fransa’nın başkenti Paris’te taksi sürücüleri internet üzerinden taksi hizmeti sunan Uber’in ülkede hizmet vermesini protesto etti. Sabah saatlerinde başlayan eylem sırasında protestocular Paris Havalimanı’na giden yolları kapattı, lastikleri de ateşe verdi. Kentte ulaşım felç olurken, havalimanlarına ulaşmak isteyen yolcular ise yürümek zorunda kaldı. Eylemcilerin Marsilya ve Aix tren istasyonuna erişimi engellerken, Charles De Gaulle Havalimanı ve Orly Havalimanı’na giden tüm yollarda ulaşım durdu. Yetkililer karayolu ile ulaşımın tamamen durduğunu bildirerek, yolculara tren kullanmaları konusunda uyarıda bulundu. Havaalanına ulaşmak isteyen yolcuların yol boyunca yürüdüklerini sözlerine ekleyen yetkililer, Paris’in yanı sıra Marsilya ve Ax-En-Provence kentinde de benzer eylemlerin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Protestoculardan dağılmasını isteyen Fransız polisi, olumsuz karşılık almasının ardından eylemcilere göz yaşartıcı gaz kullandı.

Savcılar, Uber ile ilgili yaklaşık 500 dava dosyası aldıklarını belirtirken, yetkililer ise son günlerde Uber sürücülerine ve yolcularına 100 kadar saldırı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler