Suriyeli şahıs görev başındaki doktora saldırdı

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevusuz geldiği poliklinikte kendisine ilaç yazdırmak isteyen bir kişi, doktora saldırdı. Saldırgan gözaltına alındı.

Suriyeli şahıs görev başındaki doktora saldırdı
- A +

 

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevusuz geldiği poliklinikte kendisine ilaç yazdırmak isteyen bir kişi, doktora saldırdı. Başhekim Yakup Çetinkaya, "Etik dışı talepler kabul edilemez. Bu tür insanlık dışı olayların bir daha olmamasını temenni ediyoruz" açıklamasını yaptı.

Edinilen bilgiye göre, olay bugün öğlen saatlerinde Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. Suriye uyruklu M.F. randevusu olmadan nöroloji polikliniğine giderek ilaç yazdırmak istedi. Doktor talebi reddetti. Bunun üzerine M.F. doktora ve sağlık çalışanlarını saldırdı. Doktor yaralandı.

Verilen beyaz kod üzerine polikliniğe gelen hastane polisi, saldırgana müdahale etti. M.F. gözaltına alındı.

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yakup Çetinkaya olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Randevusu olmayan yabancı uyruklu hasta zorla ilaç yazdırmaya çalışmış ve beklemek istemediğini belirterek doktorumuza ve sağlık çalışanlarımıza saldırmıştır. Doktorumuzun yaralandığı olayda, hastanemizde de hasar oluşmuştur. Etik dışı talepler kabul edilemez. Doktorumuza geçmiş olsun diyor bu tür insanlık dışı olayların bir daha olmamasını temenni ediyoruz" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler