Spor yapacağımız alanlar istiyoruz!

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı 29 Ekim Mahallesi Muhtarı İsmail Keskin, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Bursa’nın yeni yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntısı gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabilecekleri bir alanımızın olmamasıdır” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı 29 Ekim Mahallesi Muhtarı İsmail Keskin, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Bursa’nın yeni yerleşim alanlarından biri olan mahallemizin en büyük sıkıntısı gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabilecekleri bir alanımızın olmamasıdır” dedi. 29 Ekim Mahallesi'nin de yaklaşık on iki bin nüfuslu çok yeni bir mahalle olduğunu belirten muhtar İsmail Keskin, "Göreve gelir gelmez 29 Ekim Spor Kulübü'nü kurduk. Mahallemizin isim babası olan sayın Mustafa Bozbey'den içerisinde basket sahalarının, tenis kortlarının ve çok geniş yeşil alanların olduğu mahallemizin ismine  yakışan geniş kapsamlı bir spor kompleksi ıstiyoruz" diye konuştu.

OKUL İSTİYORUZ

29 Ekim Mahallesi'nin çok acil bir okula ihtiyacı olduğunu belirten muhtar İsmail Keskin, "12 bin nüfuslu mahallemizin çocukları eğitim ve öğretim için çevre mahallelere gidiyor. Mahallemizde ikisi hisseli olmak üzere toplam üç okul yerimiz mevcut. Mahallede oturan vatandaşlarımızın talebi üzerine başlattığımız imza kampanyasında yaklaşık beş bin imza topladık. Topladığımız bu imzaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sunduk İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat sorumlusu Necdet Sezer Bey'le de bizzat görüştük. Umut ediyoruz ki mahallemize en kısa sürede bir okul yapılacaktır" dedi.

AYVALIK DERESİ İSLAH ÇALIŞMALARI

29 Ekim Mahallesi Muhtarı İsmail Keskin en büyük sıkıntılarından birisinin hemen yanıbaşlarında olan Ayvalık Deresi olduğunu belirterek, ‘Bursa’nın yeni yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız Ayvalı Deresi’nin vadisine kurulmuş olmasıdır. En ufak bir yağışta mahellemizde bulunan evlerin bodrum katlarını su basıyordu. Geçtiğimiz günlerde başlatılan dere islah çalışmaları çok kısa sürede tamamlanarak bize ve mahalleliye rahat bir nefes aldıracaktır” diye konuştu. 29 Ekim Mahallesi Muhtarı İsmail Keskin son olarak mahallenin gelişmesi ve güzelleşmesin de kendilerine her konuda yardımcı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ