Sırrı Süreyya Önder'den bomba MHP tahmini

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, erken seçim olasılığını ve sonuçlarını değerlendirdi. Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programınnın konuğu, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'di.

Sırrı Süreyya Önder'den bomba MHP tahmini
- A +

 

 Sırrı Süreyya Önder, olası bir erken seçimde yüzde 20'nin altına düşmeyeceklerini söyledikten sonra, MHP hakkında da bir öngörüde bulundu. Önder, "bir erken seçim olursa ve MHP bu tutumunda ısrar ederse baraj altında kalır" dedi. 
 
"EKMELEDDİN BEY'E OY VERECEĞİZ DİYE AÇIKLAMA YAPSAK..."

"Liseli çocuklar spekülasyon yapıyorlar sosyal medyada, ben de onlara istinaden söyleyeyim. Şimdi biz yarın 'Ekmeleddin Bey'e oy vereceğiz' diye açıklama yapsak, Bahçeli herhalde Ekmeleddin Bey'i partiden ihraç eder. Bu mantık mı? Bu söylem mantıklı mı?

"SON DAKİKAYA KADAR KARAR ALMAYACAĞIZ"

"HDP, Deniz Baykal'ı destekleme kararı aldı" iddiası sorulan Önder, "Henüz böyle bir karar almadık. Baykal'ın başkanlığına mani olmayalım. Son dakikaya kadar karar almayacağız. Zaten karar alınamaz ki. Bu milletvekillerinin özgür iradesiyle yapılan bir şey. Mesela bugün bize 2 tane fazladan, muhtemelen CHP'li iki arkadaşımız bizim başkan adayımıza oy verdiler. Bir grup kararı alınamadığı için milletvekilinin özgür iradesi varsa kimi istiyorsa ona verir" ifadelerini kullandı.

SINIRDA NELER OLUYOR?

Önder, Suriye sınırında yaşananlara ilişkin de şunları söyledi:

Kim Suriye ile savaş istiyorsa, en öne kendi evladını koysun. Ortada gerekçesi yokken savaş olmamalı. Meclis'ten bir karma bir heyet kuralım gidelim bölgeyi inceleyelim. IŞİD 1 yıllık örgüt, PYD ise 40 yıllık halk örgütlenmesidir. Türkiye PYD ile inkar ettiği hısımlığını baz almalıydı. Ülkeyi savaşa sokmak bu hükümetin hakkı da haddi de değildir.

MİLLİYET

Yorum Ekle

İlgili Haberler