'Sebepleri bilimsel ve sosyolojik açıdan incelemek lazım'

Başbakan Yardımcısı Arınç, seçimlere ilişkin "Bu sonucu meydana getiren sebepleri hem bilimsel hem de sosyolojik açıdan mutlaka incelemek ve bunun bir gereğini yapmak lazım" dedi.

'Sebepleri bilimsel ve sosyolojik açıdan incelemek lazım'
- A +

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ressam Betül Makas'ın Kişisel Resim Sergisi'ni gezdi. 

Arınç, sergide gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Bundan sonra siyasi çalışmalara devam edip etmeyeceği" sorusuna Arınç, "Yarın MKYK toplantımız var. Yanımızda Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Denetçisi Mehmet Elkatmış var onunla da bu seçim sonuçlarını bir değerlendireceğiz" diye konuştu. 

Arınç, farklı gözlerle, farklı değerlendirmelerle bir seçim analizine, tartışmasına sonuçları itibariyle ihtiyaçları olduğunu anlatarak, "Çünkü halkın takdiri böyle olduysa, halkın takdiri bizim kabulümüzdür, bunu rahatlıkla ifade ediyoruz. Yüzde 50 ile tek başına iktidar yapan, milletimize nasıl teşekkür ettiysek, bu seçim sonuçları bizim açımızdan, üzüntü verici olmakla birlikte halkın kararıdır. Ona da saygı duymamız lazım, bu sonucu meydana getiren sebepleri de hem bilimsel hem de sosyolojik açıdan mutlaka incelemek ve bunun bir gereğini yapmak lazım" değerlendirmesinde bulundu. 

"Yiğit düştüğü yerden kalkacak"

Arınç, şöyle devam etti:

"Çünkü biz iktidara mahkum ve mecbur bir partiyiz, biz iktidar olmalıyız. AK Parti bütün icraatlarını iktidar olarak yaptı. Türkiye için hedeflerimiz var, 2023 var, 2053 var, 2071 var, bunlar hiç bir partinin umurunda değil. Bunları gerçekleştirmek bize düşen bir görev, o yüzden en kısa zamanda yapılacak bir seçimde, erken seçimi kastetmiyorum, önümüzde yapılacak ilk seçimde, mutlaka AK Parti'nin tekrar eski gücünden daha fazlasını bulması gerekiyor. Buna da muktediriz, gücümüz var. İnşallah ilk normal seçimde deyim, yanlış anlaşılmasın AK Partinin bu gücüyle çekirdek kadrosuyla, oy noktasında en düşük oranı yakaladığı bir zamanda; yeniden ayaklarının üzerinde dimdik yükseleceğini düşünüyorum.

Anadolu insanı 'yiğit düştüğü yerden kalkar' derler bu yiğit düştüğü yerden kalkacak. Kaldı ki düşmedi sendeledi, ama biz iktidar olmaya mecburuz çünkü ülkemize ve milletimize hizmeti ancak iktidardayken yapabiliriz."

Yorum Ekle

İlgili Haberler