Sancılanan 7 aylık hamile kadın şok yaşadı

Kastamonu Cide'de yaşayan 7 aylık hamile Habibe Aytar, sancılanıp hastaneye kaldırıldı. Bebeğin, 2 aydır anne karnında ölü olarak durduğu ortaya çıktı.

Sancılanan 7 aylık hamile kadın şok yaşadı
- A +

 


Kastamonu'nun Cide ilçesinde, 7 aylık hamile kadının bebeğinin 2 aydır karnında ölü olarak durduğu anlaşıldı.

BİRDENBİRE SANCILAR İÇİNDE KIVRANMAYA BAŞLADI

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Çataloluk köyünde yaşayan 38 yaşındaki 4 çocuk annesi Habibe Aytar, 7 aylık hamileydi. Birdenbire sancıları artan ve kanaması başlayan kadını yakınları apar topar komşularının aracıyla Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Genç kadına burada ilk müdahaleyi yapan doktorlar bebeğin anne karnında öldüğünü tespit ettiler.

ANNE KARNINDA 2 AY ÖLÜ KALMIŞ

Doktorların sonraki geniş çaplı müdahalesinin ardından 7 aylık bebeğin 2 ay gibi bir zaman öncesi anne karnında öldüğü acı gerçeğine vardılar. 7 aylık bebeğini kaybeden Habibe Aytar'ın, zehirlenme şüphesi bulunduğu, ölü bebeğin ise yapılacak iğne ile suni doğumu gerçekleştirileceği öğrenildi.

AİLE HEKİMİ 15 GÜN ÖNCE MUAYENE EDİP BESLEYİCİ İĞNE YAPMIŞ

Yaşanan üzücü olayın ardından adeta yıkılan baba Murat Aytar (42), yaptığı açıklamada sağlık sistemini ve Kastamonu'da yok denecek kadar az olan çocuk doktorunun olmayışını eleştirdi: "20 yıllık evliyim, ölen bebeğim dışında 4 tane daha kızım var. Bu doğacak çocuğum erkek olduğu için büyük bir özlem ve hassasiyetle doğumunu bekliyorduk, bundan 15 gün öncesi eşimi evime gelen aile hekimi muayene edip bebeğimiz için besleyici iğne yaptılar."

"ÇOCUK DOKTORU BULUNMADIĞI İÇİN EŞİMİ MUAYENE EDEMEDİLER"

"Bundan 2 gün önce de Cide Devlet Hastanesine eşimi kontrole götürdüm ama maalesef ilçemizde çocuk doktoru bulunmadığı için eşimi muayene edemediler. Yaşadığım köy ileKastamonu'nun arası 120 km. İstediğimiz zaman gitmemiz mümkün olmadığı için çocuğumuzu kaybettik. Bizim yaşadığımız bu acı durumu ben başka anne babaların yaşamasını istemiyorum, lütfen yetkililer bu isyanımıza kulak versin artık."

Sabi bebeğin anne karnından doğumu gerçekleştirilmesinin ardından köyünde defnedileceği öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler