Sahurda dehşet dakikaları!

Esenyurt'ta yabancı uyruklu bir kadın sitenin 10’uncu katından beton zemine düşerek hayatını kaybetti.

Sahurda dehşet dakikaları!
- A +

 

Olay Esenyurt, Esenkent Mahallesi’nde saat 04.30 sıralarında Koru 3 Sitesi’nde meydana geldi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, 13 katlı sitenin 10’katında bulunan dairenin balkonundan aşağıya sarkan bir kadın beton zemine düştü. Olayı fark eden sitenin güvenliği durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekibi yaptığı ilk müdahalenin ardından kadının hayatını kaybettiği belirledi. Polis ekipleri olay yerini güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, olay yeri inceleme polisleri ise çevrede delil araştırması yaptı. Cumhuriyet Savcısı tarafından incelenen cesedin 28 yaşındaki Özbekistan uyruklu Farida Yakubova’ya ait olduğu belirlendi. 

Olayın görgü tanığı Mehmet Balta, "Biz sahur yapıyorduk, o anda fark ettik. O anda kadının ayakları sarkıyordu sonra itfaiyeyi, polisi ve ambulansı aradık. İlk başta polis geldi. Ambulans halen gelmemişti. Kadın atladıktan 20-25 dakika sonrada gelmedi. İtfaiye geldikten sonra ambulans geldi. Yani ilk gelmesi gereken ambulans en son geldi. Kadının sadece atlayışını ve düşüşünü gördüm" dedi. Polis ekipleri olayın intihar mı yoksa kaza sonucu mu olduğu yönündeki araştırması sürüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler