Sabri 13. hocayı da gönderdi

Galatasaray’da 12 yıldır forma giyen tecrübeli oyuncu Sabri Sarıoğlu, bu dönemde 13 farklı teknik direktör ile çalıştı.

Sabri 13. hocayı da gönderdi
- A +

 

Sarı-kırmızılı takımda dün başkan Dursun Özbek’in teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından başarılı teknik adam ile yollar ayrıldı. Geçtiğimiz sezonda 3 kupa birden kazanarak tarihe geçen deneyimli çalıştırıcı ile Umut Bulut’un sözleşmesi ile ilgili yaptığı açıklamaları sebebiyle yolların ayrıldığı bildirildi.

İLK FORMA ŞANSINI FATİH TERİM VERDİ

Galatasaray’ın mevcut kadrosunda en uzun süredir görev yapan isim olan Sabri Sarıoğlu, aralıksız olarak takımda geçirdiği 12 yılda 13 farklı teknik adam ile çalıştı.

Futbolculuk kariyerine sarı-kırmızılı takımın altyapısında başlayan deneyimli oyuncuya, A Takım’da ilk kez forma şansını 2002-2003 sezonunda Fatih Terim vermişti. 12 yıldır sarı-kırmızılı formayı terleten Sabri, dün Hamza Hamzaoğlu’nun görevden alınmasıyla çalıştığı teknik direktörlere de bir yenisini daha ekledi. Hamzaoğlu’nun yerine göreve getirilecek isim Sabri Sarıoğlu’nun çalıştığı 14. teknik adam olacak.

Fatih Terim ve Gheorghe Hagi ile 2’şer dönem çalışan deneyimli oyuncunun sırayla çalıştığı teknik direktörlerin listesi şöyle:

1. Mircea Lucescu

2. Fatih Terim

3. Gheorghe Hagi

4. Eric Gerets

5. Karl-Heinz Feldkamp

6. Cevat Güler

7. Michael Skibbe

8. Bülent Korkmaz

9. Frank Rijkaard

10. Gheorghe Hagi

11. Bülent Ünder

12. Fatih Terim

13. Roberto Mancini

14. Cesare Prandelli

15. Hamza Hamzaoğlu

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ