Rusya'da üniversiteye ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var

Russia Today'in son dakika haberine göre, Rusya'nın Perm kentinde bulunan üniversite binasında silahlı bir saldırı meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde öğrencilerin canlarını kurtarmak için pencereden atladığı görülüyor.

Rusya'da üniversiteye ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var
- A +

 

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan Perm kentindeki bir üniversitenin kampüsünde silahlı saldırı meydana geldi. Olay yerinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, binanın pencerelerden kaçan insanlar görülüyor. Interfax saldırıda ölü ve yaralılar olduğunu bildirdi. Reuters ise, dört kişinin yaralandığını aktardı. Sputnik ise öğrenciler ve öğretim görevlilerinin bir kısmının sınıflarda saklandığını bildirdi. 

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

TASS Haber Ajansı'na konuşan bir görgü tanığı, "Kimliği bilinmeyen bir kişi üniversite binasına girdi ve ateş açtı. Bazı öğrenciler, saldırgandan korunmak için kendilerini sınıflara kilitledi, bazıları ise pencerelerden atladı. Yetkililer olay yerine vardı" açıklamasını yaptı.

Yerel medyaya yansıyan haberlere göre, saldırgan Perm Devlet Üniversitesi'nde ateş açmadan önce sosyal medyadan bir mesaj paylaştı. Saldırgan öncelikle eski okuluna saldırmayı istediğini ancak söz konusu okulda hayatından 10 dakika daha harcamak istemediğine karar verdiğini yazdı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler