Rus turist kurtarılamadı

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde tatil yapan Rus uyruklu 65 yaşındaki Liudmila Denisenko, denizde yüzdüğü sırada boğuldu. Sudan çıkarılan Rus tatilciye, vatandaşı olan kadın doktor kalp masajı yaptı, ancak Denisenko hayata döndürülemedi.

Rus turist kurtarılamadı
- A +

 

Kemer'de 10 Haziran'dan beri bir otelde yalnız tatil yapan Rus uyruklu Liudmila Denisenko, serinlemek için saat 19.30 sıralarında otelin plajına gitti. Denize girerek yüzen Rus tatilcinin bir süre sonra hareketsiz durduğunu fark eden otelin cankurtaranlar, hemen suya atladı. Çevredekilerin de yardımıyla denizden çıkarılan Liudmila Denisenko için sağlık ekiplerinden yardım istendi.

RUS DOKTOR KALP MASAJI YAPTI

Denisenko'ya ilk müdahaleyi cankurtaranlar yaparken, bu sırada otelde kalan Rus uyruklu başka bir kadın, doktor olduğunu belirterek vatandaşına kalp masajı yaptı. Rus doktora başka bir Rus kadın tatilci de müdahale sırasında yardım etti.

Kısa süre sonra olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri Rus tatilciye müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren kalp masajına rağmen Liudmila Denisenko yaşama döndürülemedi. Sağlık ekipleri ve polisin incelemesinin ardından Rus turistin cenazesi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

Yorum Ekle