Polonya'da Lewandowski başrolde!

E Grubu’nun kaderini hiç kuşkusuz Robert Lewandowski etkileyecek. B.Münih ile rekorlar kıran Lewa, Polonya’nın turnuvadaki geleceğini de belirleyecek

Polonya'da Lewandowski başrolde!
- A +

 

E Grubu’nda herkesin gözü hiç kuşkusuz Robert Lewandowski’nin üzerinde olacak. Sadece Polonya’nın değil adeta grubun kaderini tecrübeli forvet belirleyecek.
Bu sezon Bayern Münih formasıyla 41 gol atarak Gerd Müller’in tarihi rekorunu kıran Lewa; İspanya, İsveç ve Slovakya’ya adeta korku salıyor. 33 yaşındaki forvetin Polonya formasıyla 118 maçta 66 golü var.
Polonya’nın teknik patronu Jerzy Brzeczek ise grubu değerlendirerek, “Futbolculuğum dönemimde hem İspanya hem de İsveç’e karşı üzücü yenilgiler yaşamıştım. Ama bunlar hep geçmişte kaldı. İntikam ya da rövanş gibi düşüncelerim yok. Rahat bir grupta olmadığımızı biliyorum. Şu anda benim esas amacım takımımın ilk olarak gruptaki 3 maçı başarıyla aşması” dedi.
EURO 2016’da çeyrek final gören Polonya, aynı başarıyı tekrarlamak istiyor. Elemelerde de G Grubu’nu lider bitirerek geldikleri için şu anda İspanya ile beraber favori gösteriliyorlar.

İlgili haber için tıklayın.

TFF ser verdi, sır vermedi

Yorum Ekle

İlgili Haberler