Özel harekata yeni hizmet binası

Bursa ve bölgedeki 6 ilde hizmet verecek olan jandarma komanda özel harekat taburu yeni hizmet binasına kavuştu.

Özel harekata yeni hizmet binası
- A +

 

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Jandarma Komando Özel Harekat Taburu'nun yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Ardından Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'nda şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen iftara katılan Vali Karaloğlu, “Bu mübarek ayda iftara yakın hayırlı bir saatte güzel bir açılış için toplanmış bulunuyoruz. Toplum nazarında, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyabilmek çok önemli. Jandarma teşkilatımızda nüfus olarak olmasa da sorumluluk alanı bakımından coğrafyanın büyük bir kısmını iç güvenlik bakımından uhdesinde bulunduran güzide bir kurumumuz. Burada oluşturulan bu tabur tamamı profesyonellerden kurulan ve başta Bursa olmak üzere, bölgeye bağlı 6 ilde hizmet verecek. Ama Türkiye'nin neresinde ihtiyaç duyulsa oraya da gitmek için hazırda bekletilecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi sağ olsun. Hızlı bir şekilde bu binayı bitirerek jandarmamıza kazandırdı. Aynı zamanda bu tabur Bursa'nın medarı iftiharı, Çanakkale'de yazılan destanda payı büyük olan Seyyar Jandarma Taburunun devamı olarak günümüzde hayat bulması da ayrıca önemlidir. Ben tekrardan binamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


Protokol konuşmalarının ardından, açılış anısına ağaç diken Vali Karaloğlu ve törene katılanlar, günü toplu çekilen fotoğrafla ölümsüzleştirdi.
Açılışın hemen ardından, şehit aileleri ve gaziler onuruna kışlada verilen iftar yemeğine katılan Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri geniş bir ailenin parçası olarak aynı sofrayı paylaştı. Ramazan ayı boyunca farklı iftar sofralarında vatandaşla buluşmaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Karaloğlu, "Anadolu toprakları yaklaşık bin yıldır şehit kanlarıyla yoğrula yoğrula vatan toprağı oldu. Bugün maalesef Doğu Türkistan'da insanlar oruç tutma yasağıyla mücadele ediyorlar. Bizler de bu topraklar üzerinde ibadetimizi, orucumuzu özgürce yerine getirebiliyorsak, şehitlerimiz akıttığı kanlar ve gazilerimizin mücadelesi sayesindedir" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler