Otoparkı olmayan mahalle!

Nilüfer ilçesine bağlı Balkan Mahallesi Muhtarı Muhammed Gölcüklü, "Mahallemizde yeteri kadar otopark yok. Bununla birlikte özellikle akşam saatlerinde sokaklarımız araçtan geçilmiyor. Mahallemizde  oturan vatandaşlarımız acilen otopark istiyor" diye konuştu.

Otoparkı olmayan mahalle!
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Balkan Mahallesi Muhtarı Muhammed Gölcüklü, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, 12 bin nüfusa sahip mahallede, çoğunluğu çalışan kesimin oluşturduğunu söyleyerek, "Mahallemizde yeteri kadar otopark yok. Bununla birlikte özellikle akşam saatlerinde sokaklarımız araçtan geçilmiyor. Mahalle sakinlerimiz araçlarını yol kenarlarına, sokak aralarına park ediyor. Mahallemizde bir otopark olmadığı için herkes yol kenarına park ediyor. Otoparkımız olsa, sokaklardaki araç kirliliği ortadan kalkar. Anayolda bulunan taksi durağı, otobüs ve minibüslere engel oluyor. Taksi durağı, yolcu indir-bindirmelerinde tehlike oluşturuyor. Taksi durağının başka yere kaydırılmasını istiyoruz. Otobüslerin Heykel’e çıkmasını da istiyoruz. Şehir merkezinde çalışan vatandaşlarımız için büyük sıkıntı oluyor. Mahallemizde oturan vatandaşlarımız acilen otopark istiyor" diye konuştu.

MEVCUT SAĞLIK OCAĞIMIZ YETMİYOR

Sağlık ile ilgili yaşlıların önemli sıkıntı yaşadığını ifade eden Muhammed Gölcüklü, “Mahallemiz geniş olduğu için sağlık ocağına gidecek olan yaşlılarımız zorluk çekiyor. Yaşlılarımıza, sağlık ocağına gitmeleri için bir araç tahsis edilmesini istiyoruz. Eğitimle ilgili ise hali hazırda 3 okulumuz bulunduğu için bir sıkıntı yaşamıyoruz. Bunun dışında mahallemizin alt yapı sorunu da pek fazla yok. Belediyelerimizden çocuk parkları ile ilgili düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Çocuk parklarının bakımının yapılması gerekiyor. Elektrik ile ilgili mahallemizde sorunlar yaşıyoruz. Elektrik ile ilgili arızalar zamanında giderilmiyor” dedi. Muhtar son olarak, "Sorunlarımız Nilüfer Belediyesi tarafından anında çözüme kavuşuyor. Yaşadığımız sorunları çözmemizde bize yardımcı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ