Osmangazi’de kaldırımlar düzenleniyor

Osmangazi Belediyesi, yayaların ve sürücülerin yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi amacıyla kaldırım, bordür ve tretuvar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Osmangazi’de kaldırımlar düzenleniyor
- A +

 

Osmangazi Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte mahallelerdeki üst yapı çalışmalarına ağırlık verdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, büyük bir özveriyle yürüttükleri çalışmalarla ilçenin dört bir yanındaki cadde ve sokakların asfaltlarını yenilerken, ihtiyaca göre beton parke taşı kaplama, bordür, kaldırım ve tretuvar çalışmaları da yapıyor. Belediye ekipleri, Soğukkuyu Mahallesi Fakülte Caddesi üzerindeki eskiyen kaldırımların yenilenmesi için tretuvar düzenleme ve kemer taşı kaplama çalışmaları başlattı. Yürütülen çalışma ile kaldırımlar güzelleşirken, yayalar için de daha güvenli hale getiriliyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazililerin daha rahat bir yaşam sürmesini sağlamak adına yatırımlara ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek, “Osmangazi’de bozuk ve kötü görüntüye sahip yol bırakmamak adına çalışıyoruz. Kaldırımları daha güvenli hale getirerek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, trafik kazalarının önüne geçmek bizim sorumluluk alanımızda. Ekiplerimiz, yürüttükleri kaldırım ve tretuvar çalışmaları kapsamında, engelli vatandaşlarımız ve bebek arabalarının kolayca ulaşım sağlayabilmesi için rampa uygulamasına büyük özen gösteriyor. Yol bakım, onarım, yenileme ve asfaltlama çalışmalarımız ile vatandaşlarımıza kaliteli bir yaşam ve sağlıklı ulaşım şartları sunuyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Murat aydin 29 Haziran 2020 05:35 Mustafa DÜNDAR beyfendi kaldrimlari yaptiriyor ama gel gör kaldırım larin ve o yapmadığı yamalı bol çukurlu logar kapaklı yollar berbat Muradiye evet muradiye deki Faruk saraç a gelmeden durağın arkasin daki rezalet yarım bıraktılar tophanenin yolları besikcilerin yolları muradiye den sonra tophaneye kadar kaldırım yok taseron beton dökmüş kaldirima tam bir rezillik biz kaldırım yaptık asfalt nolcak banane vatandaş ne yaparsa yapsın burası turistik yer valinin yolu yollar berbat evet malesef yakismiyo Muradiye bunu hak etmiyo ama seçim olacak siz bu yollar yapsanız dahi millet af etmicek

İlgili Haberler