Okuyan çocuklarla aydınlık yarınlara

Bursa Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrencileri, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle bir köy okulunun kütüphanesini donattı.

Okuyan çocuklarla aydınlık yarınlara
- A +

 

Bursa Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ve “Okuyan Çocuklarla Aydınlık Yarınlara” sloganıyla hayata geçirilen proje, kitap okumanın önemini vurgulayan örnek bir çalışma olarak öne çıkıyor. Bursa-Keles’te yer alan Abdullah Akça İlk-Ortaokulunda çocuklara daha iyi bir çalışma ortamı sağlanması amacıyla Bürosit sponsorluğunda hazırlanan kütüphane, daha sonra bölüm öğrencileri tarafından toplanan kitaplarla donatıldı. Oldukça ferah, kullanışlı ve bilgi dolu bu alan köy okulu öğrencileri için çok beğenildi.
Kütüphane oluşturarak eğitim imkânlarını genişletmenin yanında BenMaker sponsorluğunda okul bahçesine getirilen Maker Karavan ile ilk ve ortaokul öğrencilerine ve okul öğretmenlerine ahşap şekillendirme eğitimi verildi. Ortaya çıkardıkları ahşap tasarımlar ise kendilerine hediye edildi. Tasarlama ve üretme becerilerini geliştirerek özgüvenlerini pekiştiren çocuklar hem eğlendiler hem de bilgilendiler.
Faruk Saraç MYO öğrencileri bu projenin bir örnek teşkil etmesi temennisi ve çocukların iyi dilekleriyle projeyi başarıyla tamamladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler