Öğretmene kızıp okul bastı!

Erzincan'da öğretmene sinirlenen öğrencilerin yakınları Ziya Gökalp İlkokulu'nu bastı. Öğrencinin yakınları, idareci ve öğretmen ile tartışıp hizmetlileri dövdü.Erzincan'da öğretmene sinirlenen öğrencilerin yakınları Ziya Gökalp İlkokulu'nu bastı. Öğrencinin yakınları, idareci ve öğretmen ile tartışıp hizmetlileri dövdü.

Öğretmene kızıp okul bastı!
- A +

 


Olay dün saat 16.30 sıralarında Ziya Gökalp İlkokulu'nda meydana geldi. Okul bahçesinde oynayan anaokulu öğrencilerinden Ö.K. iddiaya göre yere düşünce öğretmeni Eylem E., öğrenciyi yerden kaldırdı. Bu sırada okul bahçesinin dışında bulunan Ö.K.'nın annesi S. K., öğretmen Eylem E.'ye müdahale edince tartışma çıktı. Orada bulunan anaokulu öğretmeni Emine A. araya girdi ve tarafları ayırdı.
Bir süre sonra veli S.K. yanında bir grup yakınıyla okula gelerek idareci ve öğretmenlerle tartışıp, iddiaya göre iki hizmetliyi dövdü. Okula çağrılan polis, birinin elinde bıçak bulunan saldırganları engelledi ve kavgayı ayırdı. Taraflar birbirinden şikayetçi oldu. Olaydan psikolojik olarak etkilenen öğretmen Eylem E. 10 gün, dövülen hizmetliler Murat. İ. ve Osman S. 5'er gün 'iş görmezlik' raporu aldı.
SENDİKALAR SALDIRIYI KINADI
Olay sonrası Ziya Gökalp İlkokulu önünde toplanan Türk Eğitim- Sen , Eğitim Bir-Sen , Aktif Eğitim-Sen , Eğitim İş-Sen temsilcileri okuldaki saldırıya tepki gösterdi. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kemal Kütük, "Dün yere düşen bir öğrenciyi kaldırmak isteyen öğretmene, idarecilere, hizmetlilere 5-6 kişi tarafından bıçaklı şiddet uygulanmıştır. Gün geçmiyor ki okullarımızda bu tür olaylar yaşanmasın. Tek derdi öğrencilere bir şeyler öğretmek olan öğretmenlerimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Yorum Ekle